МЕНЮ


1 квiтень 2013 - 12:17

Як правильно збирати березовий сік


З першими весняними променями найпалкіші шанувальники березового соку почали збирання цього смачного та корисного напою. Але не знаючи, як правильно "брати" сік, можна спричинити загибель дерева.

Є чіткі правила заготівлі березового соку. В жодному разі не можна підсочувати молоді берези, бо цілюща волога їм потрібна для росту. Категорично заборонено робити підсочування дерев у парках, на об’єктах природно-заповідного фонду, що виконують водоохоронні захисні санітарно-гігієнічні та оздоровчі функції, а також тих, які мають діаметр менший ніж 30 сантиметрів.

У жодному разі не можна користуватися сокирою при виготовлені лунки! Глибина отвору має бути не більше 2-3 сантиметрів, залежно від товщини кори. Після закінчення збору соку постарайтеся максимально допомогти дереву залікувати нанесену ранку. Для цього після закінчення збору соку замажте її садовим варом або забийте в отвір гілочку.

Крім того, добування березового соку у лісі це спеціальний вид використання лісових ресурсів, так зване побічне користування. Відповідно до лісового кодексу, такий вид діяльності потребує спеціального дозволу – лісового квитка. Громадяни, які бажають здійснювати заготівлю березового соку повинні звернутися до постійних лісокористувачів (лісгоспів), які видають відповідні квитки для добування у строго відведених місцях.

Шановні читачі пам’ятайте, що відповідно до вимог діючого природоохоронного законодавства - здійснення лісових користувань не у відповідності до лісового квитка, тягне за собою накладення штрафу.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4373 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua