МЕНЮ


13 вересень 2013 - 11:16

Як розв’язати проблеми кооперативних будинків


Як відомо, більшість житлових будинків у Кіровограді обслуговують ЖЕКи та КРЕПи, є й такі, якими управляють ОСББ, правда, їх досить мало, чим стурбована місцева влада, що взяла курс на створення таких об’єднань. А є ще й третя категорія – кооперативні будинки. І проблем у їх обслуговуванні нерідко не тільки не менше, а навіть більше, ніж в інших.

Члени кооперативів господарюють на свій розсуд: вони обирають правління організації, голову правління, наділяючи тих правом вести господарську діяльність. Це , так би мовити, самоврядування у мініатюрі. Але у більшості випадків вони не можуть самоорганізуватись, навівши лад у своєму господарстві.

Так, до редакції звернулась Віра Дишлова з кооперативного будинку “Будівельник-1". У мешканців проблеми типові: у підвалі – вода, на прибудинковій території нічого не робиться, куди діваються гроші, які вони сплачують, ніхто не знає. Люди вимагають звіту голови кооперативу. Той на контакт не йде. Отже, ходять шукають правди.

Житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) – це своєрідна іпотека “по-совєтськи”: люди, яким з тих або інших причин не вдалося отримати від держави квартиру безкоштовно, об’єднувалися і за рахунок пайових внесків зводили новий будинок або реконструювали старий. Основна їх відмінність від комунальної власності – самоуправління, тому що мешканці самі відповідають за стан будинку й прибудинкових територій, за власні кошти ремонтують тепломережі усередині приміщення, самостійно платять заробітну плату двірникам т.д.

Традиційно житлово-будівельні кооперативи діють на основі типового статуту, затвердженого ще у радянські часи. Згідно з ним, органами керування ЖБК є загальні збори членів (власне, мешканці будинку) і правління кооперативу. Як правило, це голова, його заступник і бухгалтер, які розпоряджаються грішми організації відповідно до затверджених загальними зборами кошторису доходів та видатків на поточний рік. Утім, як показує практика, загальні збори кооперативу якщо й проводяться, то вкрай рідко – всупереч статуту, менше одного разу на рік.

Заглиблюватися ж у фінансові справи кооперативу – зайві витрати часу, які не кожний зможе собі дозволити, та й копатися в бухгалтерських балансах, зводячи дебет із кредитом, не всім під силу. От і виходить: жителі кошти на потреби житлово-будівельного кооперативу здають, однак не перевіряють, на що їх витрачають. Фактично влада перебуває в руках правління будинку, яке може розпоряджатися грішми на свій розсуд без особливого ризику викриття.

Утім, типовим статутом передбачено, що контролювати діяльність керівників будинку повинна ревізійна комісія, яка обирається на два роки і складається не менш ніж із трьох людей. У її обов’язки входять контроль за дотриманням правлінням і членами кооперативу законодавства, а також проведення планових ревізій фінансово-господарської діяльності кооперативу не рідше одного разу на рік. Про результати перевірки ревізійна комісія звітує на загальних зборах членів кооперативу.

Однак самі жителі кооперативів до цієї норми ставляться більш ніж скептично, тому що право на перевірку ревізійна комісія має, а от реальних важелів впливу їй не надали.

Що ж робити тем мешканцям, яким не вдалося мирно домовитися з головою кооперативу?

У такому випадку в жителів ЖБК вихід один: оголосити правову “війну” не чистим на руку керівникам. При цьому бажано заручатися підтримкою кваліфікованого юриста, адже в нетрях вітчизняного законодавства розібратися не кожному під силу.

Отже, якщо ви сумніваєтеся в чесності й сумлінності правління ЖБК, першим кроком повинна стати перевірка фінансових звітів кооперативу: скільки зібрано коштів з жителів, на що вони були витрачені, у кого й за яку ціну закуплені ті або інші матеріали й т.п. На практиці це зробити не так легко, оскільки голова кооперативу може ігнорувати прохання жителів або ж відмовиться видати будь-які документальні докази.

Юридичні поради

· Для початку потрібно скликати позачергові збори ЖБК, на яких мають бути принаймні 2/3 жителів, щоб визнати збори легітимними (присутніх може бути й менше, якщо це допускається статутом).
· На засіданні більшістю голосів слід прийняти рішення про витребування звіту про фінансово-господарську діяльність, яке передати голові ЖБК під підпис, що він ознайомлений з документом. На практиці може трапитися так, що голова відмовляється прийняти цей документ, тоді потрібно відправити повідомлення поштою, радять юристи. Якщо документ не справив враження, слід прийняти ще один – про позапланову перевірку кооперативу податковою інспекцією (найкраще цих два документи ухвалювати одночасно, щоб не довелося збирати людей удруге), направивши відповідний лист голові податкової. Інспекція проводить перевірку, за результатами якої видає акт. Також до перевірки можна залучити аудиторську фірму, це буде набагато дорожче, але швидше й ефективніше.
· Якщо є переконливі докази злочину голови ЖБК (розкрадання майна, незаконні маніпуляції із власністю, наприклад продаж квартир або землі), звертайтеся із заявою на ім’я начальника міського відділу УМВС, звідки її перенаправляють певному виконавцеві (як правило, дільничному інспекторові). Однак інспектор може не виявити ентузіазму вам допомогти, знову застерігають юристи. Тоді бездіяльність міліції можна оскаржити в суді, який або повертає справу в міліцію, або порушує кримінальну справу.

Кооператив чи ОСББ?

А ось що радять членам кооперативів представники міської влади.

– До головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради інколи надходять скарги від мешканців ЖБК, – розповідає начальник управління Олександр Хачатурян. – Перш за все, їм потрібно розібратись із організаційними проблемами і переобрати голову кооперативу та інших. Адже ЖБК – самоврядний орган, де всі питання вирішуються членами кооперативу на загальних зборах.

Можна піти іншим шляхом – створити ОСББ. Це дасть людям більш широкі повноваження, відповідно, гарантії від місцевої влади, всіляку допомогу при вирішенні організаційних питань, юридичної підтримки тощо. Є всі законодавчі механізми – визначено етапи переходу до нових форм власності та господарювання, наш юрист надасть необхідну допомогу, фахівці відділу експлуатації житлового фонду також допоможуть. Варто ознайомитись із досвідом кіровоградських ОСББ, яких у місті створено вже 18. Зокрема, є таке об’єднання “Гіппократ”, де зуміли впоратись з усіма проблемами, вдало господарюють, утримують в належному стані сам будинок та прибудинкову територію.

Інколи радять перевести кооперативний будинок на баланс ЖЕКу. Але, подумайте: мине чимало часу, поки все буде оформлено документально, поки на рахунку будинку накопичиться певна сума для його обслуговування – проблеми вирішувати ніхто не буде. А я так розумію, що власники кооперативного житла вже зараз благають про допомогу, і чим швидше відбудеться процес переоформлення, тим краще для них.

Більше того, саме така форма співвласності, як ОСББ, наділяє людей правом звернутись щодо визначення їм земельної ділянки для прибудинкової території. При інших формах власності жильці позбавлені такої можливості, адже прибудинкова територія – то територія загального користування, і мешканці не вправі вирішувати, що і де там будувати, як облаштовувати тощо. Через те і виникають часто-густо саме “земельні” проблеми, коли хтось не в тому місці вирішив встановити гараж чи якусь прибудову, а потрібен дитячий майданчик. Усі ці деталі, звичайно, на користь саме об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. І на даний момент саме ОСББ – найбільш перспективна форма господарювання самих мешканців щодо належного утримання житлових споруд.

Отже, знову ж таки, вирішувати самим людям. Не на кухнях нарікати на бездіяльність комунальників, недбайливого голову кооперативу, а самоорганізовуватись. Адже, здається, рано чи пізно, всі мешканці багатоповерхівок колись стануть членами ОСББ і дбатимуть не лише про приватизовану квартиру, а про весь будинок. Інакше розвалиться…
2 липень 2015 - 12:41
Катерина (вст)

Ст 41 Земельного кодексу, передбачена можливіть отримання земельної ділянки і ЖБК !!!

28 сiчень 2016 - 18:55
Mr Carter Collins (вст)

Меня зовут г-н Картер Коллинз, я частный кредитор, который выдают
кредит для частных и юридических лиц. Вы были отклонены
Многие банки? Вам необходимо финансирование для создания вашего бизнеса? Делать
Вам нужно финансирование для расширения вашего бизнеса? Или вам нужен
Персональный кредит?. свяжитесь с нами сейчас:: cartercreditunionoffer.link@gmail.com

ФОРМА ДАННЫХ ЗАЕМЩИКОВ

1) ВАШЕ ИМЯ:
2) ПОЛ:
3) ВАШЕЙ СТРАНЫ:
4) ВАША ПРОФЕССИЯ:
5) ВАШЕ СЕМЕЙНОЕ ПОЛОЖЕНИЕ:
6) ТЕЛЕФОННЫЙ НОМЕР:
7) ЕЖЕМЕСЯЧНЫЙ ДОХОД:
8) АДРЕС:
9) ЦЕЛЬ:
10) КРЕДИТ:
СРОК КРЕДИТА 11):

Если вы заинтересованы, свяжитесь с нами через экземпляр из этой:cartercreditunionoffer.link@gmail.com для электронной почты
Всего хорошего
Г-н Картер Коллинз

10 серпень 2017 - 18:48
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:48
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:48
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:48
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:48
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:49
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:49
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:49
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:49
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:49
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

10 серпень 2017 - 18:49
Good Day Dear Loan Seeker, (вст)

Good Day Dear Loan Seeker,

Do you need an urgent financial credit *? * Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts eight months after you get the money bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible then monthly payment *. How long will it be financed? After submitting the application You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

If you are interested contact us via: bdsfn.com@gmail.com and fill out the below loan application form.

Loan application form:
Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................

We awaits your urgent application form to be filled ok. Email Us: (bdsfn.com@gmail.com)

Contact Email : bdsfn.com@gmail.com
Contact Email : anatiliatextileltd@gmail.com
Mrs. Pranchment Dura

29 вересень 2017 - 16:21
addison (вст)

Сэр аддисон

addisonfinancialorporation@gmail.com

Привет, вам нужно финансовое сжатие? Вы хотите, чтобы деньги погашали кредиты и долги? Вы ищете финансирование для создания собственного бизнеса? Вам нужны частные или бизнес-кредиты для различных целей? Вы хотите кредитовать крупные проекты? Получите кредит у нас сегодня и начните что-то полезное. Наши операции гарантированы на 100%, что мы установили дружеские отношения с нашими клиентами. Никаких кредитных чеков, без залога, срочных шагов, мы предлагаем быстрое финансирование и низкую процентную ставку в размере 3%. Он продолжает вызывать финансовый сбой? Сегодня, ula

29 вересень 2017 - 16:21
addison (вст)

Сэр аддисон

addisonfinancialorporation@gmail.com

Привет, вам нужно финансовое сжатие? Вы хотите, чтобы деньги погашали кредиты и долги? Вы ищете финансирование для создания собственного бизнеса? Вам нужны частные или бизнес-кредиты для различных целей? Вы хотите кредитовать крупные проекты? Получите кредит у нас сегодня и начните что-то полезное. Наши операции гарантированы на 100%, что мы установили дружеские отношения с нашими клиентами. Никаких кредитных чеков, без залога, срочных шагов, мы предлагаем быстрое финансирование и низкую процентную ставку в размере 3%. Он продолжает вызывать финансовый сбой? Сегодня, ula

29 вересень 2017 - 16:21
addison (вст)

Сэр аддисон

addisonfinancialorporation@gmail.com

Привет, вам нужно финансовое сжатие? Вы хотите, чтобы деньги погашали кредиты и долги? Вы ищете финансирование для создания собственного бизнеса? Вам нужны частные или бизнес-кредиты для различных целей? Вы хотите кредитовать крупные проекты? Получите кредит у нас сегодня и начните что-то полезное. Наши операции гарантированы на 100%, что мы установили дружеские отношения с нашими клиентами. Никаких кредитных чеков, без залога, срочных шагов, мы предлагаем быстрое финансирование и низкую процентную ставку в размере 3%. Он продолжает вызывать финансовый сбой? Сегодня, ula

2 сiчень 2018 - 15:15
CAROL SMITH (вст)

Here is a good news for those interested. There is away you can earn money without stress contact (CLIFFORD JACKSON) for a blank [ATM CARD]today and be among the lucky ones who are benefiting from this cards. This PROGRAMMED blank ATM card is capable of hacking into any ATM machine,anywhere in the world. I got my already programmed and blanked ATM card to withdraw the maximum of $10,000 daily for a maximum of 99days via {cliffordhackerspays@gmail.com} I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $240,000.00 CLIFFORD JACKSON Hackers is giving out the card just to help the poor and needy and he ALSO OFFER FINANCIAL ASSISTANCE. get yours from CLIFFORD JACKSON Hackers today. Kindly contact them by Email cliffordhackerspays@gmail.com....

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45325 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua