МЕНЮ


20 листопад 2021 - 18:46

Які штами грипу циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні


У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що епідемічний сезон грипу буде таким, як і торік: очікуються штами B/Washington, H1N1 та H3N2. За прогнозом ВООЗ, у новому епідсезоні в Україні, ймовірно, циркулюватимуть 4 штами вірусу. Що це за віруси, хто може опинитися у зоні ризику та які симптоми грипу, дивіться на інфографіці.Прогнозується, що у новому епідемічному сезоні в Україні будуть два віруси типу А – Victoria (H1N1) та Cambodia (H3N2). Цей вірус вражає людей, ссавців та птахів. Штам грипу викликає велику кількість ускладнень та летальних випадків. Інкубаційний період становить 1 – 7 діб (у середньому 2 доби), а симптоми захворювання тримаються до трьох тижнів (підвищення температури до 10 діб).

Виділяють кілька ознак вірусу типу А: головний біль; озноб; біль у суглобах та м’язах, ломота в тілі, відчуття слабкості, сонливість; біль у горлі; підвищення температури тіла до 40°С; кашель; нежить, закладеність носа; втрата апетиту; біль в очах, світлобоязнь; в окремих випадках нудота та діарея.

У групі ризику можуть опинитися діти віком до 5 років; вагітні жінки; літні люди; ті, хто має надмірну вагу; хворі на діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби дихальних шляхів та на інші хронічні захворювання; особи з ослабленим імунітетом.

До найбільш вразливих категорій працівників належать медики, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, особи, які працюють в громадських місцях. Загалом, ті, хто багато контактує з людьми.

Також віруси типу А можуть викликати певні ускладнення, зокрема, енцефаліт (запалення мозку), менінгоенцефаліт (запалення оболонок мозку), міокардит (запалення м’яза серця), пневмонію, отит, гайморит, бронхіт.

Окрім цього, прогнозується, що в епідемічному сезоні 2021-2022 року будуть два віруси типу В – Washington та Phuket. Він вражає тільки людей і не викликає чимало ускладнень та летальних випадків.

Водночас інкубаційний період та термін перебігу захворювання аналогічний до вірусів типу А. Схожі також і основні симптоми: головний біль, кашель, висока температура, біль у горлі.

У групі ризику так само можуть опинитися діти, вагітні, літні люди, ті, хто має хронічні захворювання та слабкий імунітет. Найбільш вразливі професії, де доводиться багато та близько контактувати з людьми.

Які ускладнення може викликати вірус: міокардит; пневмонія; отит; гайморит, фронтит, синусит (запалення придаткових пазух носа); бронхіт; інші запальні процеси.

Циркуляціції грипу зараз в Україні немає. Україна отримала три види вакцини від грипу.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36578 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua