МЕНЮ


12 жовтень 2016 - 09:08

Як у Кропивницькому відзначатимуть День захисника України


До Дня захисника України, який вже другий рік поспіль урочисто відзначається в нашій країні, у Кропивницькому сьогодні вперше відбудеться благодійний марафон "Серця обпалені війною". Його головними учасниками стануть ті, хто сьогодні зі зброєю в руках боронить цілісність та незалежність нашої держави на сході країни, допомагає та підтримує армію власними коштами збирає пожертви, а також члени родин загиблих героїв АТО. Про перебіг заходів, присвячених Дню захисника України розповіли на прес-конференції заступник міського голови Наталія Дзюба та начальник відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлія Вовк.
Так, благодійний марафон складатиметься із семи новел-розповідей, присвячених 46 загиблим воїнам АТО, воїнам 3-го полку спецпризначення, які нині виконують свій бойовий обов’язок на східному фронті, жінкам на війні, колишнім воїнам-афганцям, які у перших рядах стали на захист Вітчизни гарячого літа 2014 року. Згадають і медиків на війні, і про кохання, адже життя попри всі труднощі та складнощі військових буднів завжди бере гору над смертю, сльозами та горем непоправних втрат. Вшановуватимуть і волонтерів, які підставили своє плече армії у найскрутніші часи, та й зараз несуть свою вахту, доставляючи воякам на передову все необхідне від харчів до обмундирування, військової техніки та інших засобів ведення бойових дій. У фойє театру будуть встановлені скриньки для збору коштів для лікування бійців, які отримали поранення і тепер перебувають в обласному госпіталі для ветеранів.
Учасників марафону на вході до театру зустрічатиме знаменитий військовий духовий оркестр спецпризначенців.
Наступного дня, 13 жовтня, відбудеться урочисте покладання квітів на до Стели пам’яті загиблих воїнів АТО, яка розташована на меморіальному комплексі "Фортечні вали". Також керівництво міста, разом із представниками громадськості, активістами та волонтерами відвідають місця поховань полеглих земляків-кропивничан. Зокрема, побувають на Алеї почесних поховань на Рівненському кладовищі міста, покладуть до могил квіти.
Особливим подарунком захисникам України стане презентація поетичної збірки 14-річного учня ЗОШ №35 Дениса Бирзула "Якби у мене були крила".
– Пори юний вік автора його твори проникнуті особливим розумінням того, у який відповідальний час ми всі живемо нині, – зазначила Юлія Вовк. – Вірші надзвичайно щирі та трепетні, тому міська влада вирішила допомогти юному поетові видати власну книгу.
Також чотирьом демобілізованим воїнам будуть вручені державні нагороди. Всі родини загиблих військовослужбовців отримають від міської влади матеріальну допомогу у розмірі двох тисяч гривень.
Загалом, підтримка воїнів АТО в Кропивницькому стоїть на досить високому рівні. За даними Асоціації міст України саме наш обласний центр знаходиться на першому місці щодо підтримки нинішніх та колишніх військовослужбовців, сімей, які втратили на цій війні своїх синів та батьків. Лише в цьому році було виділено 638 земельних ділянок учасникам АТО, надано 10 квартир для поліпшення житлових умов родинам, загиблих вояків. У міському бюджеті передбачено кошти для ремонту аварійних осель учасників АТО. 35 дітей, батьки яких загинули на сході країни, щомісяця отримують матеріальну допомогу з міського бюджету. Діти учасників АТО безкоштовно харчуються у школах. А їхні заняття у міських школах естетичного спрямування на 50 відсотків відшкодовуються з міського бюджету. Так само за кошти громади виготовляються пам’ятники на могили воїнів АТО, влаштовуються поховання та поминальні обіди. Щомісячну грошову допомогу у розмірі 572,50 гривні (в опалювальний період) та 272,50 гривні в неопалювальний період отримують родини загиблих військовослужбовців.
– У ці дні в закладах освіти, культури, дитячо-юнацьких клубах за місцем проживання кропивничан масово проходитимуть зустрічі з учасниками бойових дій, героями АТО, волонтерами, – зазначила Наталія Дзюба. – В переддень Дня захисника України учні загально-освітньої школи-інтернату, ліцею "Сокіл" традиційно пройдуть церемонію посвяти у кадети. Ми маємо на меті не лише згадати, вшанувати, подякувати нашим героям, а й хочемо допомогти нашим землякам – учасникам цієї гібридної війни, бійцям, які отримали поранення, родинам загиблих, в АТО, волонтерам.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39291 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua