МЕНЮ


22 липень 2019 - 18:37

Як уникнути небезпеки на ігрових майданчиках


Багато батьків чомусь переконані, що прогулянка з дитиною – це час їхнього відпочинку від неї. Але дитячий майданчик – місце гри для дітей, а не кімната відпочинку для дорослих.

Для фізичного та інтелектуального розвитку дітей дуже важливо, чим обладнано дитячий майданчик. З обладнання у дворі можуть бути встановлені: гірки, гойдалки, пісочниці, каруселі, дитячі альтанки тощо. Найголовніша вимога до всіх видів обладнання та споруд – їхня абсолютна безпека. Особливо це стосується гойдалок, каруселей, різноманітних пристроїв для лазіння, балансування, які дуже люблять діти. Необхідно перевірити міцність кожної з таких споруд, надійність усіх вузлів, кріплень, шарнірних з’єднань, підвіски канатів, тросів тощо перед тим, як дозволити дітям користуватися ними. Догляд за справністю цих споруд потрібно здійснювати систематично, а будь-які несправності, навіть найдрібніші, слід негайно усувати.

Найбільш небезпечними на дитячому майданчикові є каруселі, гойдалки й гірки. Не лінуйтеся, перевіряйте всі гойдалки на собі. Краще ви впадете з них, аніж ваш малюк. Дерев’яні сходи можуть згнити та проломитися саме під вашою дитиною. Перевірте вміст пісочниці – у ній можуть виявитися бите скло, шприци, послід тварин та інші небезпечні предмети. Потурбуйтесь про унеможливлення потрапляння таких предметів у пісок. Накрите пісочницю цупким матеріалом після того, як з неї пішли діти. Поливайте пісок щонайменше раз на тиждень окропом, це допоможе його продезінфікувати.

Дитячий майданчик оманний своєю безтурботністю. Варто тільки розслабитися, як малюк може потрапити в халепу. Навіть якщо дитина безліч разів забиралася на гірку – стійте поруч. Страховка необхідна завжди. Не варто розслаблятися, якщо з дитиною вийшла гуляти родина в повному складі. Нерідко неприємності трапляються під час відеозйомки.

Сучасні важкі залізні конструкції мають руйнівну силу. І якщо така гойдалка на великій швидкості вдарить дитину, то можуть бути погані наслідки. Тому ви повинні чітко пояснити дитині, що підходити до гойдалки можна тільки збоку, а обходити її – на великій відстані. Сідати на гойдалку і злізати з неї можна тільки тоді, коли вона зупинена, і в жодному випадкові не можна з неї стрибати. Розкажіть про те, до чого може призвести порушення цих правил. Сильно вдарити малюка можуть і каруселі, якщо не дотримуватись елементарних правил безпеки. На них, як і на гойдалки, можна сідати тільки в разі повної зупинки. І, звісно, за карусель треба міцно триматись.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33478 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua