МЕНЮ


14 червень 2020 - 08:19

Як уникнути небезпеки на ігрових майданчиках


Кожна дитина повинна мати радісне і безхмарне дитинство, сповнене різноманітними іграми. Місцем для таких розваг традиційно є дитячий майданчик. Від того, наскільки він упорядкований, залежить не тільки дозвілля дітей, але і їхнє життя та здоров’я.

Багато батьків чомусь переконані, що їхнє перебування на дитячому майданчикові – це час відпочинку від дитини. Але дитячий майданчик – місце гри для дітей, а не кімната відпочинку для дорослих. Тож батькам необхідно підготуватись до неприємних сюрпризів, яких можна уникнути.

Для фізичного та інтелектуального розвитку дітей дуже важливо, чим обладнаний дитячий майданчик. З обладнання у дворі можуть бути встановлені гірки, гойдалки, пісочниці, каруселі, дитячі альтанки тощо.

Найголовніша вимога до всіх видів обладнання та споруджень – їхня абсолютна безпека. Це особливо стосується гойдалок, каруселей, різноманітних пристроїв для лазіння, балансування, що дуже люблять діти.

Необхідно перевірити міцність кожного з таких споруджень, надійність усіх вузлів, кріплень, шарнірних з’єднань, підвіски канатів, тросів тощо перед тим, як дозволити дітям користуватися ними. Догляд за справністю споруджень повинен бути систематичним, а будь-які несправності, навіть найдрібніші, потрібно негайно усувати.

Найбільшу небезпечними на дитячому майданчикові є каруселі, гойдалки та гірки. Не лінуйтеся, перевіряйте всі гойдалки на собі. Краще ви впадете з них, ніж ваш малюк. Дерев’яні сходи можуть згнити та проломитися саме під вашою дитиною. Перевірте вміст пісочниці, у ній можуть виявитися бите скло, шприци, послід тварин та інші небезпечні предмети. Потурбуйтесь про унеможливлення потрапляння таких предметів у пісок, накрите його цупким матеріалом після того, як діти підуть з майданчика. Поливайте пісок щонайменше раз на тиждень окропом, це допоможе його продезінфікувати.

Дитячий майданчик оманний своєю безпечністю. Варто тільки розслабитися та відволіктися, як малюк може потрапити в халепу. Навіть якщо дитина безліч разів піднімалася на гірку – стійте поруч. Страховка необхідна завжди.

Не варто розслаблятися, якщо з дитиною вийшла гуляти родина в повному складі. Нерідко неприємності трапляються саме під час відеозйомки. Як добре, що у дворах є гойдалки! І як одночасно погано, що вони є! Сучасні важкі залізні конструкції мають руйнівну силу. І якщо така гойдалка на великій швидкості вдарить дитину, то це може призвести до поганих наслідків. Тому ви чітко повинні пояснити дитині, що підходити до гойдалки можна тільки збоку, а обходити її – на великій відстані. Сідати на гойдалку і злізати з неї можна тільки тоді, коли вона зупинена, і в жодному випадку не можна з неї стрибати. Розкажіть про те, до чого може призвести порушення цих правил.

Сильно вдарити малюка можуть і каруселі, якщо не дотримуватись елементарних правил безпеки. На них, як і на гойдалки, необхідно вмощуватись тільки в разі повної зупинки. І, звісно, на них треба міцно триматись. Чим пильніше ви спостерігатиме за дитиною, тим краще. Пам’ятайте, що з дітьми забагато уваги не буває! Особисто турбуйтесь про наповнення майданчика безпечним обладнанням та спорудженнями.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40957 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua