МЕНЮ


28 лютий 2014 - 18:34

Як усе відбувалося на Кіровоградщині


Безумовно, всі ми відслідковуємо з телевізійних програм та сайтів новин в Інтернеті події у столиці. Тож "ВГ" зосередить увагу читачів більше на тому, що відбувалося у нашому регіоні останнього тижня, дотримуючись хронології.

* * *

У ніч з 18 на 19 лютого у Києві загинуло близько двадцяти наших співвітчизників. А вже 20 лютого ця цифра збільшилася до 75 (останні дані на сьогодні – 82 загиблих, сотні людей ще залишаються в лікарнях). Серед них – і наш земляк, активіст Євромайдану фермер з Бобринецького району Віктор Чміленко, якого було вбито пострілом снайпера.

* * *

Із фракції Партії регіонів у Верховній Раді почали виходити народні депутати. Першим із представників нашої області це зробив Станіслав Березкін.

* * *

21 лютого у Кіровоградській міській раді відбулося засідання фракції Партії регіонів, на якому було одноголосно прийнято рішення про її саморозпуск та вихід депутатів із партії. У заяві, що була оприлюднена згодом, було сказано: "Усвідомлюючи свою відповідальність перед мешканцями міста Кіровограда, фракція Партії регіонів засуджує та відмежовується від тих дій та наказів, які призвели до людських жертв. Вважаємо, що всі винуватці кровопролиття повинні понести покарання. Фракція оголошує про свій саморозпуск та вихід із Партії регіонів".

* * *

22 лютого із заявою про складання ним повноважень звернувся до Кіровоградської міської ради Олександр Саінсус.

“Я прийшов у місцеве самоврядування, щоб здійснити якісні зміни в розвитку рідного міста, реалізувати в Кіровограді такі необхідні соціально-економічні програми, – цитує Олександра Саінсуса сайт міської ради. – У реальності ж сьогодні міський голова є заручником політичних сценаріїв, до участі у яких я не хочу мати жодного відношення”.

* * *

Цього ж дня заяви про вихід із ПР написали голова обласної ради Микола Ковальчук та голова ОДА Андрій Ніколаєнко.

* * *

У пам’яті ж багатьох кіровоградців 22 лютого залишиться у першу чергу траурним днем. Кіровоград прощався із Віктором Чміленком, тіло якого привезли з Києва. Труну встановили на центральній площі, її оточили тисячі людей. Віктор Чміленко в пам’яті всіх, хто його знав, залишився дуже порядною, принциповою і безстрашною людиною.

* * *

23 лютого подав у відставку голова ОДА Андрій Ніколаєнко.

Одночасно із виходом із Партії регіонів депутатів рад різних рівнів, заступників голови ОДА, голів РДА, почалися демонтажі пам’ятників Леніну у різних населених пунктах області. "Ліг" Ленін і в парку Ковалівському, а згодом залишив свій постамент і Сергій Кіров. На площі, яка вже не носить ім’я цієї людини (про це – трохи нижче) проходили народні віче.

* * *

Не оминули кіровоградців і певні панічні настрої – в один день багато хто ринувся знімати гроші у банкоматах, через що біля них утворилися величезні черги, з полиць супермаркетів позмітали "стратегічні" продукти – гречку, цукор, рис. Правда, на щастя, паніка тривала недовго – буквально добу.

* * *

23 лютого депутати Кіровоградської обласної ради зняли з посади Миколу Ковальчука та 63 голосами обрали головою облради депутата від "Батьківщини" Олександра Чорноіваненка. Також облрада відкликала повноваження, делеговані Кіровоградській ОДА, перебравши владу на себе.

* * *

24 лютого в ОДА відбулася нарада, яку вже проводив Олександр Чорноіваненко.

– Наше завдання – зробити усе необхідне, щоб в області була нормальна ситуація. Прошу всіх виконувати свої обов’язки. Йде встановлення нової влади. Зараз – перехідний період. Після затвердження у Верховній Раді України коаліції і уряду будуть визначені подальші дії.

Звертаючись до присутніх на нараді керівників структурних підрозділів ОДА, а також керівників територій, він закликав зібрати і заспокоїти колективи: “Працюємо у штатному режимі, але з більшою відповідальністю", – сказав Олександр Чорноіваненко.

Також виступив перед присутніми народний депутат України Валерій Кальченко, який запевнив, що нова влада зробить все, аби втримати економічну та фінансову ситуацію в області.

* * *

24 лютого відбулося засідання позачергової, 34-ї сесії Кіровоградської міської ради. Сесійну залу взяли в облогу представники кіровоградської самооборони, було їх багато і в самій залі. Перед приміщенням міської ради встановили діжку, знесли до неї дрова, у холі міської ради розклали матраци. Цим представники самооборони дали зрозуміти депутатам, що сесія триватиме доти, поки не будуть прийняті рішення, на яких вони наполягають. Йшлося про відставку міського голови Олександра Саінсуса, секретаря міської ради Ігоря Волкова, обрання на посаду секретаря міськради координатора кіровоградського Майдану депутата міської ради Сергія Михальонка, а також перейменування площі Кірова та вулиці Дзержинського.

Сесійне засідання розпочалося з хвилини мовчання, якою депутати вшанували жертв кривавих подій під час жорстокого протистояння на вулицях Києва на минулому тижні.

За пропозицією депутата фракції ВО "Батьківщина" Івана Марковського питання про відставку мера відклали, поставивши його до порядку денного останнім. А депутати Микола Садовий, Володимир Ярошенко, Ігор Полонський, Андрій Кролевець висловили думку, що він повинен залишатися на посаді, аби в місті не виник колапс.

Депутати розглянули питання суспільно-політичної ситуації, що склалася у країні та Кіровограді, звільнили із займаної посади першого заступника міського голови Володимира Каніщева відповідно до його заяви, відмінили власне рішення щодо неутворення районних у місті рад з наступної каденції.

Активне обговорення викликало у депутатів питання перейменування площі Кірова на площу Героїв Майдану. Таке рішення міська рада підтримала з доповненнями депутата Сергія Табалова щодо оголошення конкурсу на кращий проект пам’ятника Героям Майдану, який має бути встановлений на центральній площі міста, депутата Сергія Михальонка – щодо перейменування вулиці Дзержинського на вулицю Віктора Чміленка, а також секретаря міської ради Ігоря Волкова, який вніс на розгляд депутатів пропозицію топонімічної комісії перейменувати вулицю Орджонікідзе на вулицю Кавалерійську (до вулиці Медведєва) і вулицю Ельворті (вище вулиці Медведєва).

Сорока п’ятьма голосами шляхом таємного голосування міська рада звільнила із займаної посади секретаря міської ради Ігоря Волкова.

За пропозицією народного віче міський голова вніс на розгляд сесії кандидатуру Сергія Михальонка на посаду секретаря міської ради. Результати таємного голосування показали, що така пропозиція не знайшла підтримки у депутатів міськради. За Сергія Михальонка віддали свої голоси 22 народних обранці.

У виступах депутати міської ради відзначили, що їм було важко визначитися без інформації про програму діяльності нового секретаря міської ради та його бачення шляхів розвитку міста.

Міський голова Олександр Саінсус вніс повторно кандидатуру Сергія Михальонка у таємний бюлетень для голосування за секретаря міської ради. Проте саме голосування відбудеться на наступному засіданні сесії після консультацій депутатів з кандидатом на посаду та його презентації засад своєї діяльності. Міський голова оголосив перерву в роботі сесії.

* * *

26 лютого на центральній площі Кіровограда знову зібралося народне віче. Серед іншого було оголошено про створення обласного люстраційного комітету, до складу якого поки що увійшли члени ради Майдану: журналіст Олена Шворак, правозахисник Інга Дуднік, представник організації підприємців “Фортеця” Юлія Шкарупій та керівник обласної Самооборони Микола Джоган.

Рада Майдану також сформувала свої вимоги. Зокрема, зазначено, що Майдан стоятиме, поки не будуть покарані винні у вбивствах людей. Також учасники віче вимагають, щоб законодавчо було унеможливлено суміщення посад держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування з депутатською діяльністю, було скасовано депутатську недоторканність та затверджено прозорий механізм відкликання депутатів усіх рівнів, сформовано керівний склад виконавчих органів влади не на партійній основі, а за принципом професіоналізму, прийнято дієві закони про люстрацію та громадський контроль, було закрито всі провадження щодо євромайданівців та інше. Ще учасники віче наполягають на люстрації виконавчої влади. Євромайдан буде проводити громадські слухання, контролювати владу, пропонувати рішення нагальних питань з урахуванням думки територіальних громад, зазначається у прийнятому документі.

Для виконання цих вимог у Кіровограді продовжують діяти самооборона, артмайдан та Автомайдан. Віче буде проходити щонеділі о 12-00. Наступне, зокрема, відбудеться 2 березня.

* * *

Уранці 27 лютого у міській раді відбулася апаратна нарада, на якій Олександр Саінсус деталізував свою позицію.

– Всі занепокоєні ситуацією в країні. Влада допустила цю трагедію. Її можна було б уникнути, якби Президент оголосив дострокові вибори та відставку Кабінету Міністрів. За що загинули люди? Влада буде змінюватися, будуть реалізовуватися плани кіровоградців, але плани тих, хто пішов із життя, вже ніхто не зможе виконати…Ви знаєте, що я написав заяву. Тепер усе в руках депутатів, виборців. За це крісло я ніколи не тримався, водночас не ховався від людей і не буду ховатися. Забирати свою заяву не буду. Треба зберігати свою гідність. Якщо зробив – то зробив.

Олександр Саінсус закликав працівників виконавчих органів міської ради продовжувати працювати в нормальному режимі, забезпечуючи сталу життєдіяльність міста.

На момент, коли верстався номер, депутати ще не визначилися з датою проведення другого засідання сесії міської ради, на якому має бути розглянута заява міського голови.

* * *

На апаратній нараді окремо прозвучала інформація про те, що в Кіровограді погіршилася ситуація з оплатою населенням комунальних послуг. Жителів міста попросили розраховуватися за воду, тепло, обслуговування житла вчасно, адже ці кошти комунальники спрямовують на те, щоб забезпечити якість та повноту послуг.

* * *

Днями під час зустрічі представників УМВС в області та активістів самооборони було прийнято рішення, що громадські активісти разом з працівниками міліції турбуватимуться про порядок та безпеку мешканців регіону.

Зведені загони, повідомляє прес-служба відомства, уже побували у різних мікрорайонах міста. Більшість активістів – представники народної самооборони та небайдужі городяни віком від 22 до 40 років. З 17-ї години і аж до першої ночі вони ходять по вулицях та наглядають за порядком. Громадський активіст Євген зізнається, що раніше брав участь у охороні Майдану. Тепер вважає своїм обов’язком робити те саме, але вже у складі міліцейських нарядів. Каже, що буде не лише наглядати за дотриманням законності, а й у разі необхідності зможе роз’яснити будь-кому своє власне бачення громадянина і активіста, як необхідно поводити себе, аби не допускати колотнечі у суспільстві. Молодий чоловік збирається найближчих два тижні виходити на патрулювання щовечора, а вже потім – наскільки бачитиме у цьому потребу. До працівників міліції, з якими йде патрулювати вулиці, ставиться з повагою. Каже, що вже знайшов з правоохоронцями спільну мову і разом з ними без вагань готовий захищати людей та упевнений – у нього все вийде.

– Завдяки участі у патрулюваннях громадських активістів, кількість патрулів у місті дещо збільшилась, – розповідає начальник управління громадської безпеки УМВС в області Олег Вітюгов. – Та й ставлення людей змінилося. Громадяни позитивно сприйняли роботу спільних нарядів, а деякі з них вважають, що тепер міліція і справді стала народною. Однак перебування цивільних людей на службі покладає на працівників міліції значну відповідальність, адже їхні помічники повинні повернутися з патрулювання здоровими та неушкодженими.

* * *

Пам’ятники Леніну, крім Кіровограда, були демонтовані в Олександрії (відразу два), Голованівську, Малій Висці, Новоукраїнці, Світловодську. Фракції Партії регіонів саморозпустилися в міських радах Олександрії та Знам’янки. На момент, коли верстався номер, чинними були міські голови всіх чотирьох міст обласного значення. Олександрійський міський голова Степан Цапюк не висловлював бажання добровільно йти у відставку, рішення про його зняття не набрало достатньої кількості голосів і серед депутатів. У Світловодську про відставку міського голови Юрія Котенка не йшлося. Міський голова та заступники, секретар міської ради вийшли із ПР. У Знам’янці міський голова Ігор Крижанівський вийшов з ПР 21 лютого. Склали свої повноваження 15 голів РДА, п’ятеро поки що залишилися.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39144 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua