МЕНЮ


30 листопад 2012 - 16:18

Як утискають підприємців


Органи прокуратури Кіровоградщини продовжують розбиратися у скаргах підприємців на працівників контролюючих органів. Кілька місяців тому в прокуратурах по всій Україні запроваджено "гарячі" телефонні лінії, скористатися якими рекомендується усім, хто зазнав утисків з боку контролерів. У ряді випадків претензії підприємців прокурори визнали обґрунтованими.

Наприклад, як з’ясувалося, неподобствами займалися працівники обласної державної інспекції сільського господарства – не маючи повноважень здійснювати контроль у сфері охорони праці, вони провели перевірки з цих питань 85 підприємств агропромислового комплексу області. При цьому контролери не попереджали підприємства, як того вимагає закон, про проведення перевірок. Ревізії ці документувалися абияк – без належним чином оформлених направлень та актів перевірок.

Прокуратура відреагувала на це поданнями на адресу контролюючого органу. Його керівництво декого із надто завзятих співробітників уже притягнуло до дисциплінарної відповідальності.

Виявлено порушення і в діяльності територіальної державної інспекції з питань праці в області. Ця установа усупереч вимогам законодавства, за відсутності підстав, перевірила приватне підприємство, ще й керівника незаконно притягнула до адміністративної відповідальності. Прокуратура звернулася до інспекції з поданням про усунення порушень закону.

Казна-чим займаються і деякі працівники органів внутрішніх справ. Прокурорські перевірки показали, що є обґрунтованою кожна друга скарга на дії співробітників управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС в області. У цьому підрозділі грішать такими порушеннями: в направленнях на проведення перевірок не вказуються мета заходів та підстави для їх проведення. Прокуратура відреагувала на це поданнями на адресу керівництва міліції області.

Робота прокурорів у цій сфері триває. Телефон "гарячої лінії" прокуратури області – 27- 63-10.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3828 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua