МЕНЮ


24 липень 2015 - 13:31

Які хвороби можна підчепити на місцевих пляжах


Відпочиваючи на кіровоградських пляжах, можна захворіти на сальмонельоз і токсокароз. Про це свідчать липневі результати моніторингових досліджень проб річкової води та ґрунту пляжів.

– Держсанепідслужба вже повідомляла, що в Кіровограді офіційних пляжів немає, – каже начальник відділу Кіровоградського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Кіровоградській області Г.Сабадаш. – Та мешканці міста на це не зважають – продовжують купатися у водоймах, відпочивати на їхніх берегах, наражаючи себе на небезпеку захворіти на серйозну недугу. Адже результати моніторингових досліджень відібраних у липні цього року проб річкової води на Новомиколаївському та Ковалівському пляжах з Інгулу, а також міському саду із Сугоклеї, а також ґрунту пляжів на санітарно-мікробіологічні, санітарно-хімічні та паразитологічні показники – невтішні. Так, у річці Сугоклеї, за результатами санітарно-мікробіологічних досліджень, виділено збудник сальмонельозу. При дослідженні ґрунту (піску) на пляжах Новомиколаївського та в міському саду виявлено бактерії групи кишкової палички, які є індикатором біологічного забруднення. При проведенні паразитологічних досліджень на Новомиколаївському пляжі в одному зразку ґрунту виявлено яйця токсокар.

Нагадуємо, що сальмонельоз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка спричиняється бактеріями з роду Salmonella і супроводжується явищами гастроентериту та інтоксикації. Купаючись в р. Сугоклеї і ковтнувши її води, можна захворіти на сальмонельоз. А токсокароз – це зоонозна гельмінтна інвазія, що спричиняється токсокарами, які паразитують у собак і котів. Один із варіантів схеми потрапляння токсокар в організм людини у контексті пляжу може виглядати так: грунт (пісок) –>руки, харчі –>рот. Держсанепідслужба не рекомендує населенню відпочивати на пляжах у Кіровограді. Незважаючи на відсутність офіційних місць відпочинку біля водойм, моніторинг води і ґрунту (піску) триватиме до кінця купального сезону.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35064 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua