МЕНЮ


8 лютий 2021 - 08:45

Як запобігти неприємностям на зимовій дорозі


За статистикою, на автошляхах гине більше людей, ніж під час бойових дій. Дорожньо-транспортні пригоди – не рідкість упродовж усього зимового періоду, а особливо тоді, коли ожеледь виникає несподівано. Це свідчить про неготовність багатьох водіїв до керування автомобілем узимку та неуважність багатьох пішоходів.

Поради водіям

Навички зимового водіння є гарантією безпеки. Та, на жаль, не у всіх автошколах цьому вчать. Перше, що необхідно зробити, це підготувати транспортний засіб до зими, провести технічний огляд та усунути недоліки. Необхідно змінити «гуму» на зимову. У бачок змивача скла необхідно залити морозостійку рідину.

Без крайньої необхідності краще не ризикувати та утриматись від поїздок. Якщо місце стоянки автомобіля знаходиться під відкритим небом і випав сніг, то необхідно в повному обсязі почистити автомобіль від снігу перед виїздом, бо неякісне очищення значно погіршує огляд для водія. Не можна виїжджати взимку з непрогрітим двигуном.

Дуже важливо на зимовій дорозі не здійснювати різких маневрів, керувати автомобілем на снігові та кризі необхідно плавно. Різкі рухи кермом призводять до заносів та розворотів. Також необхідно тримати велику дистанцію до автомобіля, що рухається попереду, і гальмувати завчасно. На зимових шляхах водіям у жодному разі не можна перевищувати швидкісний режим.

Потенційно небезпечні ділянки зимового шляху – у безпосередній близькості до світлофорів, в’їздів на головний шлях, на некерованих перехрестях, у районі зупинок, оскільки вони не тільки відполіровані автомобільними шинами, але й тому, що на них – велика кількість пішоходів.

Необхідно значно більше, ніж зазвичай, остерігатися інших учасників руху. Небезпечною навіть є людина, яка стоїть на узбіччі. Вона може зробити необережний рух, зіслизнути під колеса з тієї брили криги, з якої збирається спуститись на проїжджу частину.

Поради пішоходам

Не виходьте на слизькі узбіччя. Чекаючи на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутись самі або хтось випадково може штовхнути вас – і ви опинитесь під колесами. При посадці у громадський транспорт не штовхайте один одного, дивіться під ноги, оминайте слизькі ділянки, поважайте людей похилого віку.

Не дозволяйте дітям спускатись на санчатах чи на лижах з гірки, яка веде на дорогу, грати в рухливі ігри на тротуарах.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41184 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua