МЕНЮ


12 липень 2013 - 14:31

Як запобігти соціальному сирітству


У середу в Кіровоградському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання “круглого столу”, на якому обговорювалися питання соціального захисту матері та дитини.

У роботі “круглого столу” взяли участь соціальні працівники, психологи, юристи пологових будинків.

Як зазначив під час заходу начальник відділу соціальної роботи Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вадим Нікітін, на соціальний захист матері й дитини спрямовані нові соціальні ініціативи Президента України. І запорукою їх успішного виконання має стати тісна співпраця усіх соціальних служб міста Кіровограда, яка допоможе вчасно виявити та надати соціальну, правову і психологічну допомогу породіллям, які опинилися в складних життєвих умовах, та покращить роботу щодо попередження відмов від новонароджених дітей. Адже тільки сім‘я може виховати здорову, адекватну і цілеспрямовану дитину.

Провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Світлана Галета звернула увагу присутніх на те, що одна з причин, через яку діти залишаються без батьків, – відмова матерів від новонародженого, тобто свідоме позбавлення своїх немовлят конституційного права на сімейне виховання. Щороку 2000 новонароджених дітей в Україні стають сиротами у перші хвилини життя. Для жінок, які готові покинути своє дитя, характерні низькі моральні принципи, звинувачення малюка у тому, що саме через нього вони опинились у скрутному становищі. Складні життєві обставини найчастіше обумовлюються бідністю, відсутністю житла, засобів для існування, низькою загальною культурою, обмеженістю можливостей для подальшого продовження здобуття освіти, професії, доступу до медичних і соціальних послуг, відсутністю підтримки з боку сім’ї, батька дитини.

Щоб попередити відмову жінки від новонародженої дитини, необхідно якомога раніше виявляти причини, через які це може статися, і вчасно підтримати, підкреслила Світлана Галета.

Учасники “круглого столу” були одностайними в тому, що тільки спільний підхід до вирішення нагальних проблем громадян, які опинилися в складних життєвих умовах, є стратегічно правильним.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36206 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua