МЕНЮ


25 серпень 2020 - 18:28

Як захиститися від нападу собак


Безпритульні собаки можуть нападати поодинці, але переважно вони складають загрозу у зграях від п’яти й більше тварин.

Зграя безпритульних собак може містити в собі як безпородних дворняг, так і собак породистих, у тому числі бійцівських порід. Часто можна зустріти собак напівкровок (наприклад, помісь німецької вівчарки із безпородним собакою).

Причини нападу безпритульних собак на людину:
1. Втручання (попадання) на територію проживання зграї.
2. Спроби людини наблизитися до цуценят (радіус зони, яку охороняє мати, становить понад 20–30 м).
3. Наявність у людини при собі харчів.
4. Зараження собаки вірусом сказу.

Щоб уникнути нападу собак, необхідно дотримуватися таких правил:
1. На вулиці намагайтеся не заходити до місця скупчення безпритульних собак.
2. Якщо ви бачите на вулиці маленьких симпатичних цуценят, то не намагайтеся гратися з ними та брати їх на руки. Пам'ятайте про те, що десь поблизу буде їхня мати, яка може вирішити, що її дітям загрожує небезпека і напасти на вас.
3. Ставтеся до тварин з повагою й не доторкайтеся до них під час відсутності хазяїна. Не годуйте чужих собак.
4. Не чіпайте тварин під час сну або їди.
5. Не відбирайте те, із чим собака грається, щоб уникнути його захисної реакції.
6. Не наближайтеся до собаки, що перебуває на прив'язі. Обережним слід бути із собаками в намордниках і (або) на коротких мотузках: просто так їх ніхто не надягне.
7. Не грайтеся з хазяїном собаки, роблячи рухи, які можуть бути сприйняті твариною як агресивні (не махайте руками, не підходьте зненацька ззаду).
8. Не кричіть на собаку чи на хазяїна.
9. Не робіть різких рухів і не наближайтесь до незнайомого собаки. Не тягніть руки до чужого собаки, не гладьте його, не командуйте ним.
10. Не показуйте страху або хвилювання перед вороже налаштованим собакою.
11. Коли собака нападає з гавкотом, то небезпека переважно не велика. Він вас просто лякає, проганяючи з території (місця), де ви перебуваєте. При цьому не виключено, що він може вас і вкусити, але це відбудеться тільки тоді, коли ви повернетеся до нього спиною або боком і відведете від нього погляд. Не робіть ні того, ні іншого. Не відводячи погляду від очей собаки, не поспішаючи й не роблячи різких рухів, покиньте цю територію, і конфлікт буде вичерпано.
12. Важливо відзначити, що собака відчуває ваш психологічний стан, вашу невпевненість і страх та користується цим. Тільки ваша активна психологічна зустрічна атака й кілька простих технічних рухів змусять ненавченого собаку відступити.
13. Запам'ятайте: собака (незалежно від породи) так само, як і людина, відчуває страх, незрозумілі ситуації його бентежать. І у випадку невдалої сутички він так само, як і людина, може «зламатися» психологічно.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області30 серпень 2020 - 18:13
Ну и ну (вст)

главная новость

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35465 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua