МЕНЮ


19 березень 2010 - 10:20

ЯК ЗДІЙСНИТИ ДОРОЖНІЙ ПРОРИВ НА КІРОВОГРАДЩИНІ


– Усі ми маємо усвідомити, що належна якість існуючих, будівництво нових доріг – головна умова подальшого успішного просування вперед, подолання кризових явищ, залучення інвестицій в економіку краю, – зазначив Володимир Мовчан. – Існуюча ж мережа автомобільних доріг хоч і здатна на сьогодні забезпечити вантажні та пасажирські перевезення, все ж потребує подальшого розвитку та реконструкції, оскільки нині вона зумовлює зниження швидкостей транспортних засобів, підвищення витрат пально-мастильних матеріалів, збільшення частки транспортної складової у собівартості продукції.

Як зауважив перший заступник голови ОДА Анатолій Ревенко, в останні роки на шляхах області виконано значні обсяги робіт з будівництва та реконструкції. Проте, починаючи з 2008 року, реальні капіталовкладення в розвиток дорожньої галузі зменшуються. Якщо у 2007 році на ці цілі було виділено 243,5 мільйона гривень, то у 2008 та у 2009 роках – уже тільки по 190 мільйонів гривень. Як наслі- док, на дорогах області – велика кількість ділянок, які не ремонтувалися по 30-40 років.

Нинішнього року, за словами голови облдержадміністрації, на розвиток дорожнього господарства Кіровоградщини планується залучити 560 мільйонів гривень: зокрема, збудувати 70 км нових доріг (300 мільйонів гривень), провести капітальний ремонт 100 км доріг державного значення (140 мільйонів гривень) та полагодити 130 кілометрів шляхів місцевого значення (120 мільйонів гривень). Левова частка коштів, а це 400 мільйонів гривень, – фінансування служби автомобільних доріг в області з державного бюджету. 100 мільйонів гривень планується отримати з місцевих бюджетів, а решта – місцеві податки та збори, а також інвестиції і спонсорська допомога.

На нараді голова облдержадміністрації піддав жорсткій критиці роботу дорожніх служб за незадовільний стан доріг на окремих ділянках та за низький рівень організації ними очисних робіт у зимовий період. Нарікання на якість робіт, які виконує ДП "Кіровоградоблавтодор", висловлювали й керівники районів. Начальник служби автомобільних доріг в області Микола Залізко не міг не погодитись із висунутими претензіями, хоча, на його думку, існує ряд об’єктивних причин, які впливають на загальний стан справ. Основна – неналежне фінансування галузі. До речі, колектив ДП досі не отримав зарплату за січень. Володимир Мовчан висловив бажання зустрітися з працівниками підприємства. Водночас він поставив перед дорожниками суворі вимоги – висока якість виконання дорожніх та ремонтних робіт, дотримання виконавської дисципліни, раціональне та ефективне використання коштів.

У нараді взяли участь керівники районів і міст, у тому числі – кіровоградський міський голова Володимир Пузаков, керівники служби автомобільних доріг області та її районних структурних підрозділів.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА14 листопад 2010 - 13:31
Степан (вст)

дуже змістовна стаття! Спасибі! sty02

28 лютий 2011 - 05:21
Сиськин (вст)

дуже змістовна стаття!

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38305 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua