МЕНЮ


19 вересень 2014 - 12:22

Як зекономити на комунальних витратах


З початком опалювального сезону всім українцям доведеться значно більше платити за комунальні послуги. Експерти радять, як і що можна та потрібно економити в цих умовах.

У першу чергу, слід полагодити всю сантехніку, яка підтікає. Відкривати та закривати однорукий кран швидше, а значить, витрачатиметься води менше. Зекономити допоможе і насадка-аератор для змішувача. Мінус дві хвилини у ранковому душі теж зекономлять ваші кошти. І не забувайте вимикати воду, поки чистите зуби. У багатьох країнах, де заощадливість вважають хорошою рисою, це – вже давно традиція.

Утеплення стін та установка двокамерних склопакетів зроблять ваш будинок удвічі теплішим. Спеціалісти кажуть: якщо правильно встановити той же однорукий кран, аератор, правильно підібрати прилади, побутову техніку, утеплити стіни, правильно поставити батареї, добрі вікна, то можна зекономити до 30 відсотків плати за комунальні послуги.

Також зекономить кошти належна експлуатація бойлера – очищений від накипу тен нагріє воду швидше. А коли йдете на роботу, залишати водонагрівач варто на відмітці 30 градусів, економніше буде підтримувати температуру, ніж нагрівати воду з нуля. Ще один варіант економії – енергозберігаюча техніка.

До слова, така техніка дорожча не набагато. У середньому – це 10 – 20 відсотків від вартості менш економічного товару. В пральних машинках є нічні режими – це довге прання, воно економічне як у плані використання води, так і електроенергії.

За законом, держава має компенсувати частину плати за комунальні послуги родинам, чий сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, тобто 1176 гривень. Із документами на субсидію слід звернутися в органи соціального захисту.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38516 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua