МЕНЮ


29 сiчень 2010 - 12:26

ЯКБИ ПЛАТИЛИ ВЧАСНО…


– На обслуговуванні нашого підприємства – 128 житлових будинків, – розповіла Світлана Миколаївна. – Надаємо послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Також на балансі маємо 84 ліфти, які обслуговує фірма "Геркон". 13 підйомників відпрацювали термін експлуатації – 25 років. Тому потрібно робити їх експертизу та зупиняти на капітальний ремонт. Міська влада планує на ці цілі виділити нинішнього року певні кошти, однак поки що міський бюджет через відсутність основного фінансового документа на рівні держави ще не прийнятий. Слід врахувати й те, що на фінансуванні може позначитися й криза, яка все ще дається взнаки. З іншого боку, і самим мешканцям варто пам’ятати, що багато залежить від них. Якщо вони не сплачуватимуть вчасно і в повному обсязі квартплату, до якої входять і витрати на обслуговування підйомників, ніхто не зможе гарантувати безперебійної їх роботи.

Багато звернень від мешканців будинків надходить з приводу незадовільного стану під’їздів, дахів, вхідних дверей, вентиляційних каналів тощо. Деякі з багатоповерхівок – у жахливому стані, там кілька десятиліть жодних ремонтів не проводилось. Розуміючи усю важливість проблеми, комунальники спланували свої роботи таким чином, щоб протягом найближчих п’яти років виконати усі відповідні ремонти. Але люди повинні усвідомлювати, що за один рік зробити все те, що не виконувалось десятиліттями, просто неможливо.

З кінця 2008 року й до сьогодні працівники КРЕПу № 6 відремонтували по два під’їзди у восьми будинках. На ремонт одного під’їзду витрачається близько п’яти тисяч гривень. Але Світлана Миколаївна з жалем констатувала факт, що мешканці не поважають праці комунальників. То на кого ж нарікати?

– Окремо хочу зупинитись на наших боржниках, – веде далі Світлана Ковальова. – Загальна заборгованість мешканців будинків на сьогодні становить близько 700 тисяч гривень. Деякі сім’ї мають боргів по кілька тисяч гривень. І ці родини далеко не бідні. Регулярно сплачує квартплату близько 60 відсотків населення. В основному, це пенсіонери та люди невеликих достатків. На злісних неплатників ми подаємо до суду, виграємо, але, на жаль, виконавча служба жодного стягнення на користь КРЕПу так і не зробила.

Окрім ремонтів під’їздів, дахів тощо, у функції експлуатаційних контор входить й утримання внутрішньобудинкових мереж. Влітку проводяться профілактичні роботи, замінюються ізоляція, вентилі, засувки тощо. Доводиться виконувати й капітальні ремонти мереж. Так, протягом минулого року замінили каналізаційні мережі в будинках на вулиці Жовтневої Революції, 17 та проспекті Перемоги, 8, корпус 1. КРЕПівці виконують й інші роботи. Наприклад, зараз населення активно порушує питання облаштування дитячих майданчиків. Один такий куточок для відпочинку дітей обходиться більш як у п’ять тисяч гривень. За минулий рік нам вдалось встановити їх на подвір’ях будинків на проспекті Перемоги, 2, по вулиці Жовтневої Революції, 17, провулку Ковалівському, 11/7. Розпочато роботи і на подвір’ї багатоповерхівки по вулиці Радянській, 1-а.

І ще одна проблема останніми днями постала перед керівництвом комунального підприємства. Енергетики погрожують відключити світло в гуртожитках, під’їздах будинків та виробничих приміщеннях самого КРЕПу за невчасну оплату електроенергії. Світлана Ковальова пояснює, що борг виник через ненадходження у грудні коштів на відшкодування пільг та субсидій із державного бюджету. Однак енергетики, на жаль, на це не зважають…

Та попри усі проблеми, Світлана Ковальова не забула згадати добрим словом деяких завідуючих будинками, які сумлінно виконують свої обов’язки. Це Катерина Бельчик – завбудинком № 22 по вулиці Жовтневої Революції, Раїса Шпурик, яка проживає на проспекті Перемоги, 22, та інші добровільні помічники, котрі допомагають комунальникам співпрацювати з населенням.

Наостанок Світлана Ковальова звернулася через ЗМІ до всіх мешканців будинків, що обслуговує КРЕП №6, із проханням вчасно і в повному обсязі розраховуватися за надані послуги, адже саме від цього залежить їх якість.

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39762 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua