МЕНЮ


8 лютий 2019 - 09:08

“Юлій мейтус. Архівні раритети”


Виставка під такою назвою відкрилася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені. Д. Чижевського.

Експозицію організовано за участі Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського. Серед експонатів – музейні раритети: фотографії, програми концертів, буклети, листи, документи із зібрання фондів музею.

Архів Юлія Мейтуса, який зберігається в музеї імені Кароля Шимановського є одним із найбільших та унікальних зібрань документів композитора в Україні і налічує близько 700 одиниць, які передала родина композитора в 1990-х роках. На виставці представлено унікальні документи: листування композитора з видатними діячами культури – Борисом Лятошинським, Платоном Майбородою, Левком Ревуцьким, Євгеном Долматовським, Олександрою Пахмутовою, Родіоном Щедріним, Дмитром Кабалевським та іншими.

У колекції музею – також дипломи Юлія Мейтуса, щоденникові книжки, партитури опер, програми концертів, вітальні адреси від президентів України, ноти та автографи композитора й інших діячів, фотографії з подорожей родини композитора і рукописи незакінчених творів.

Виставка, приурочена до дня народження Юлія Мейтуса, має зацікавити шанувальників музичного мистецтва, привернути їхню увагу до творчості композитора та є першою масштабною презентацією рідкісних документів, пов’язаних із життям та творчістю талановитого земляка – одного з найвидатніших митців ХХ століття, творчість якого актуальна і сьогодні.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40934 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua