МЕНЮ


5 травень 2017 - 07:35
Юні патріоти – справжні захисники України

П’ятий рік поспіль у Кропивницькому відбувається конкурс “Майбутній захисник України” до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. От і нинішнього року 4 травня у Ковалівському парку загони старшокласників місцевих шкіл змагалися у стройовій підготовці, вмінні виконувати команди, речівки та пісні.
Дітей вітали представники міської влади, ветеранських організацій, місцевого козацтва, військовики, які пройшли службу в зоні АТО, сказали напутні слова та побажали успіхів у конкурсі.
Начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко задоволена тим, що з року в рік підвищується стройовий вишкіл юнаків та дівчат, адже нині у навчальних закладах створено всі умови, щоб майбутні захисники України мали уявлення про військову підготовку. Можливо, у майбутньому хтось із нинішніх школярів охоронятиме кордони батьківщини, відстоюватиме її цілісність та незалежність.
– Цей конкурс став традиційним, – розповіла Лариса Давидівна. – Щороку команди майже з усіх шкіл міста беруть участь у ньому, щоб показати, що нинішнє підростаюче покоління – гідна зміна як ветеранам Другої світової війни, так і нинішнім військовослужбовцям Збройних сил України, які захищають нашу державу на сході країни. В цьому році є загін, який дещо відрізняється від решти, – це другокласники ЗОШ №14. І хоча відповідно до положення конкурсу, в ньому беруть участь учні 8 – 11 класів, ми не могли відмовити цим малюкам.
Загони 33 команд, відповідно до жеребкування, були поділені на два дивізіони, і в кожному з них було визначено переможців.
Змагалися учні і ще в п’ятьох номінаціях – “За кращу форму”, “За краще виконання елементів у строю” та ін.
Побувавши на конкурсі, не можна було не поспілкуватись із членами наймолодшої команди – учнями 2-Б класу ЗОШ №14. Попри те, що ці дітки, вбрані у яскраві національні костюми, вперше брали участь у такому масштабному загальноміському дійстві, виступили достойно, виконали всі команди на належному рівні і були відзначені журі.
– Ми хочемо зайняти перше місце, бо ми найкращі, – навперебій вигукували другокласники й уважно стежили за тим, що відбувалося на плацу.
Їхня вчителька Надія Олексієнко всіляко підтримувала своїх вихованців. Одна з мам маленьких патріотів Наталія Вікторівна також прийшла повболівати за свою доньку та її друзів. Молода жінка задоволена тим, що педагогам вдалося згуртувати дітлахів, націлити їх на успішний виступ.
А от керівник гуртка “Юний захисник”, колишній військовий Геннадій Приходько, який взявся підготувати малечу до конкурсу, зазначив, що потрібно у патріотичному дусі виховувати дітей змалечку:
– Діти виступали поза конкурсом, але перспективи у них дуже великі. У майбутньому з них вийде чудова команда.
Після того, як учасники конкурсу відмарширували у Ковалівському парку і компетентне журі визначило найкращих, всі зібрались на площі біля міської ради. Тут їх вже чекали міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов.
– Я вірю в те, що ви виростите справжніми патріотами нашої рідної України, як ваші діди, які визволяли батьківщину під час Другої світової війни, як ваші батьки та старші брати, які зараз виборюють незалежність та цілісність держави в зоні АТО, – звернувся до всіх присутніх Андрій Райкович. – Сьогодні всіх нас переповнює гордість, що ми – народ, гідний своїх героїв. Любіть Україну, шануйте старше покоління, яке увінчало себе подвигами в ім’я майбутніх поколінь, соборної та незалежної держави. Радію з того, що в наших школах патріотичне виховання поставлено на належний рівень. А міська влада зробить усе, щоб вивести наші навчальні заклади на сучасний рівень надання знань.
Очільники міста вручили переможцям конкурсу грамоти, цінні подарунки. У першому дивізіоні у трійку переможців увійшли загони НВО №25, колегіуму та НВО №8. У другому дивізіоні найкращими стали команди навчально-виховних об’єднань № 32, “Вікторія – П” та № 6. Були відзначені й переможці у різних номінаціях.
А от учні НВО № 16 – одного з базових навчальних закладів, де військову підготовку проходять всі старшокласники міста, продемонстрували всім присутнім виконання тактичного завдання з оборони опорного пункту, виявлення та знешкодження умовного противника. Ця частина програми, мабуть, найбільше вразила присутніх та наблизила до розуміння виконання бойових завдань. Юні майбутні захисники відбили наступ “ворога” і продемонстрували, як вправно володіють учбовою зброєю, гранатометом, рятують “пораненого” на полі бою. Словом, майбутнє України – у надійних руках.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.99876 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua