МЕНЮ


22 лютий 2013 - 16:43

З автомата – по людях


У двадцятих числах липня минулого року всю Україну облетіла новина про те, що в Кіровограді міліція затримала чотирьох підпилих молодиків на білому "BMW", один з яких розважався тим, що під час їзди стріляв по людях з пневматичного, для страйкболу, автомата.

Пікантності пригоді додавала та обставина, що стрілець виявився курсантом міліцейського вузу, ще один член того екіпажу – співробітником Кіровоградського міськвідділу міліції, а серед потерпілих були працівник прокуратури і його син (вони відбулися синцями). Зараз цей інцидент досліджується у Кіровському ра-йонному суді обласного центру. На лаві підсудних – 21-літній місцевий житель Андрій П. (Він уже не навчається у міліцейському вузі). Згідно з матеріалами кримінальної справи, він увечері 22 липня минулого року і керував напідпитку машиною, і стріляв по перехожих.

Кореспондент "Вечірньої газети" вирішив побувати на цьому процесі передусім тому, що дуже цікаво стало, чим виправдовує свій вчинок підсудний (за умови, звісно, що він визнає вину).

Та про все – по порядку. Розпочалося це (уже друге) судове засідання з того, що потерпілий Олексій П. (син прокурора) заявив: він відмовляється від заявленого раніш цивільного позову до Андрія П. Мотивував молодий чоловік цю свою заяву тим, що підсудний уже компенсував йому моральну шкоду (щоправда, суму компенсації потерпілий суду не повідомив). Почувши це, головуючий суддя Олександр Куценко нагадав Олексієві П., що тим самим він позбавляє себе можливості судитися з Андрієм П. з цього приводу в майбутньому. Потерпілий сказав, що в повній мірі усвідомлює такий наслідок свого рішення.

Батько Олексія, співробітник прокуратури, не прийшов на це засідання тому, що на попередньому поклопотав розглядати справу без його участі. Тоді ж цей потерпілий подав суду заяву про те, що не має до підсудного жодних матеріальних претензій (у приватній розмові з автором цих рядків співробітник прокуратури пояснив, що з принципу не візьме грошей з того, хто стріляє по людях). А третій потерпілий чомусь проігнорував запрошення до суду.

І от підсудному надали слово для пояснень по суті обвинувачення. Як з’ясувалося, Андрій зайняв дуже цікаву позицію. З одного боку, він визнає, що стріляв зі страйкбольного автомата і що був тоді п’яненький – як і його товариші, котрих катав на "BMW". З іншого, молодик категорично заперечує те, що мав умисел стріляти по людях. Мовляв, він не винен, що під обстріл попали троє чоловіків (вони стояли на зупинці громадського транспорту неподалік міськвідділу міліції на вулиці Жовтневої Революції). Прокурор Віктор Мусієнко, здається, в це не повірив, бо пригода сталася ще до настання темряви.

– Чому ж ви втекли з місця пригоди після того, як влучили в людей? – допитувався державний обвинувач.

– Я не знав, що влучив у людей, – стояв на своєму підсудний.

Суддя намагався випитати у Андрія П., якою метою керувався той, коли ганяв з товаришами на "BMW" вечірнім Кіровоградом. І не почув путньої відповіді. "Такого більше не повториться, каюсь", – казав молодик. Не розповів він нічого й про те, як він із товаришами на "BMW" намагався втекти від державтоінспекції, коли та отримала повідомлення про напад на прокурора.

Далі давав пояснення потерпілий. Він розповів, як, стоячи з батьком на зупинці, побачив білий "BMW", з якого лунала музика. "І раптом з переднього вікна – постріли, – згадував Олексій. – Влучили в мене, в батька і ще в одного чоловіка, який теж стояв на зупинці…" А ще Олексій висловив цікаву думку: "Не вважаю, що в нас стріляли навмисне". Він явно не жадав крові підсудного. І коли адвокат Валерій Дубовенко, захисник Андрія, запитав у Олексія, яке покарання він бажає для підсудного, потерпілий сказав: "Не бажаю, щоб його позбавляли волі". Мовляв, оступився ровесник, а з ким цього не буває?

Про рішення, яке ухвалить суд у цій справі, "ВГ" ще повідомить.


Також читайте "Це я стріляв!"
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37277 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua