МЕНЮ


10 листопад 2017 - 08:51

Із Dobre громадам добре


Протягом 25–26 жовтня у столичному готелі «Хрещатик» відбулася конференція «Перший хаб інвесторів та громад», у якій взяли участь і представники двох об’єднаних територіальних громад (ОТГ) з Кіровоградщини (Новоукраїнської та Маловисківської), а також журналісти з Кропивницького й Новомиргорода.
Global Communities, міжнародна неурядова організація, працює над виконанням п’ятирічного проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який називається «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Dobre). Його реалізацію заплановано здійснювати із середини минулого року й до середини 2021-го. Більшу частину коштів проекту Dobre спрямовано на допомогу ОТГ в технічному й фінансовому напрямках, на навчання правильно управляти тим, що має громада, на розвиток місцевої економіки.
Програма Dobre діє в семи областях України. Окрім Кіровоградської, це ще й Дніпропетровська, Івано-Франківська, Харківська, Херсонська, Миколаївська й Тернопільська. Уже проведено відбір серед ОТГ, відібраним програма надає пряму допомогу. На Кіровоградщині – Новоукраїнській, Маловисківській та Бобринецькій ОТГ.
На конференції зібралися разом представники інвестиційних фондів, великого та місцевого бізнесу, фінансисти й члени самих ОТГ. Зібралися, щоб проаналізувати інвестиційні проекти громад, налагодити взаємодію, що має призвести до плідної співпраці.
Другого дня конференції перед її учасниками виступили Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України; Сьюзан Фріц, директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусії та Молдові; Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен України, й Світлана Спажева, голова Покровської ОТГ Дніпропетровської області. А потім відбулося обговорення нагальних для ОТГ питань на декількох майданчиках конференції. На одному з них розглядали інвестиційні проекти ОТГ. Переваги й недоліки цих проектів проаналізували керівник програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund Ірина Озимок та член правління громадської організації «Платформа розвитку публічно-приватного партнерства» Євген Радченко.
Разом з іншими ОТГ свої інвестиційні проекти представили й наші земляки. Представники Новоукраїнської ОТГ – виробництва альтернативного (екологічного) палива з тріски, а Маловисківської – створення сучасних виробничих потужностей для потреб місцевої влади і громади.
Однією з основних порад експертів авторам проектів стало побажання не займатися бізнесом, а створювати сприятливі умови для бізнесменів на своїх територіях, у результаті чого податки біснесу поповнюватимуть місцевий бюджет, члени ОТГ отримуватимуть нові робочі місця. І цьому потрібно вчитися, бо держава, яка вже в результаті децентралізації лишає на місцях чималі кошти з податків, не зможе надто тривалий час утримувати ОТГ, які не хочуть самостійно розвиватися.
Конференція «Перший хаб інвесторів та громад» окреслила можливості їх співпраці, а проект Dobre – свою роль у становленні й розвитку ОТГ.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.68989 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua