МЕНЮ


5 квiтень 2019 - 14:17

Зігріти всіх дітей родинним теплом


Скорочення державних закладів для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – такою є державна політика, яка спрямована на розвиток нових форм сімейного виховання. Однією з таких форм є патронатне виховання. Про це досить детально розповіли на прес-конференції у міській раді Кропивницького начальник управління з питань захисту прав дітей Тетяна Тимоховська та керівник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування дитини: термін її перебування в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше, ніж до шести місяців.

– Патронатні вихователі займаються вихованням дитини строком від трьох до шести місяців до отримання нею статусу сироти або позбавленої батьківського піклування, – зазначила Тетяна Тимоховська. – За свою роботу вони отримують заробітну плату. Патронатним вихователем може стати громадянин України без судимостей, якщо дозволяє стан здоров’я. Це може бути як сім’я, так і людина, що має стабільний дохід. Щоб стати патронатним вихователем, особа має звернутись до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та пройти там навчання і перевірку.

– Після того, як дитина потрапила у патронатну сім’ю, фахівці соціальних служб здійснюють постійний її супровід, – додав Олег Краснокутський. – Ми регулярно спілкуємось із родинами, щоб упевнитись, що дитина дійсно виховується в сім’ї, їй забезпечують здоровий повноцінний розвиток. А якщо у родині виникають проблеми, ми вирішуємо їх разом.

Також потрібно ще більш наполегливо створювати і розвивати інші форми сімейного виховання – прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, адже діти, які виховувались в таких родинах, а не в сиротинцях, більш адаптовані до самостійного життя: можуть готувати собі їжу, стежити за власною гігієною, розуміють, як вести домашнє господарство тощо. Тому Олег Краснокутський закликав кропивничан, які відчувають, що вони не до кінця реалізували свій батьківський потенціал, взяти у родину дітей на виховання. Більше того, міська влада всіляко допомагає таким родинам. Так, у 2017 році було придбано два житлових будинки для дитячих будинків сімейного типу, зроблено в них ремонти, створено всі умови для повноцінного проживання великих родин.

Нині держава запровадила новий статус – дитина, яка постраждала внаслідок бойових дій, і вже дві дитини отримали його. Претендувати на цей статус можуть діти з числа внутрішньо переміщених осіб, ті, у кого загинули батьки внаслідок бойових дій на сході країни, а також батьки яких брали участь в АТО чи ООС.

Нині на первинному обліку управління з питань захисту прав дітей знаходяться 396 осіб, серед яких 47, які потребують сімейної форми виховання, троє з них – діти з інвалідністю. Попередньо познайомитись із дітками, які шукають родину, можна на сайті міської ради на сторінці управління.

Тетяна Тимоховська навела статистичні дані: з початку року в Кропивницькому із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, було вилучено четверо дітей. І хоча у цих родинах фахівці соціальних служб проводили відповідну роботу, вплинути на батьків і посприяти формуванню у них відповідального батьківства не вдалося. Тому дітей влаштовано до центру соціально-психологічної реабілітації, де нині вони отримують кваліфіковану допомогу.

Також Тетяна Тимоховська звернулась до кропивничан із проханням негайно повідомляти управління з питань захисту прав дітей або Кропивицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про випадки жорстокого поводження з дітьми або перебування їх у сім’ях із негативним середовищем. Керівник управління наголосила, що захистити інтереси дітей можуть тільки компетентні органи.

Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.28233 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua