МЕНЮ


6 квiтень 2012 - 14:38

...з конфіскацією товару


Тим часом, влада не припиняє боротися із торгівлею у невстановлених місцях. Зокрема, у вівторок спеціалісти управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради на чолі із своїм керівником Тетяною Бєловою та разом із інспектором спецінспекції міської ради провели черговий рейд. Згодом до рейдовиків приєднався й дільничний інспектор міліції.

Коли завітали на ринок "Полтавський", неподалік від входу відразу побачили легковика, з якого торгували свіжою рибою. Поряд на тротуарі розмістилися торговка молочною продукцією та молодик, який продавав віники та саджанці. Ну чого було б не облаштуватись із своїм крамом на території ринку? Побачивши рейдову бригаду, спритні торговці перекочували на ринок, а от молочниці цього дня не поталанило – все її добро у руках просто так не перенесеш. І поки вона, ховаючи обличчя від фото- та телекамер, телефонувала своєму "господарю", на неї склали протокол про адміністративне порушення.

Тим часом, Вікторія Федорчук із села Веселівки без проблем торгувала молочною продукцією власного виробництва за прилавком на ринку. Від покупців відбою не було.

– Мій товар проходить лабораторні дослідження, маємо паспорти на корівок, – розповіла Вікторія. – "Стихійники" кажуть, що послуги лабораторії дорогі. Неправда. Всього десять гривень, а ще шість плачу за місце. Все окупається, і на умови торгівлі не нарікаю – чисто, зручно. Торгую тут постійно: приїжджаємо двічі на тиждень, маємо вже своїх постійних покупців. Навіть дивуюсь: невже є люди, яким приємніше купувати молоко чи сир з брудного асфальту, ніж цивілізовано – з прилавку?

Світлана Савченко, адміністратор ринку:
– Ми не втомлюємось запрошувати людей торгувати на ринок. Тут є лабораторія для перевірки м’ясо-молочної продукції, створено всі умови для нормальної торгівлі. Підходимо до кожного з любителів торгувати за межами ринку, мало не за руки тягнемо. Говорять, що торгівлі на ринку немає. А де ж їй бути, як не на самому базарі? Місця є – всіх запрошуємо.

Далі поїхали на Новомиколаївку. Тут по обидва боки від супермаркету "АТБ" прямо на асфальті та газонній частині також розташувались торгаші. Асортимент продукції – від риби й раків до овочів та фруктів.

– І що, купують? – запитую.

– На хліб вистачає, – підтверджує жіночка, на яку вже складався адмінпротокол.

– Чому ж на ринок не йдете? Там же зручніше, та й з пенсіонерів "містове" не беруть. Ми раз вже вас попередили. Ось тепер протокол склали, а наступним кроком буде конфіскація продукції, – проводила роз’яснювальну роботу з горе-продавчинею Тетяна Бєлова.

– А на ринку людей немає. Я там раз постояла, нічого не продала, – сперечається жіночка.

– От тепер і маєте адмінпротокол.
Продавчині раків та квасолі тим часом швиденько зібрали свої пожитки та втекли від гріха подалі. Та чи надовго?

– Я вже сьогодні переговорила з адміністрацією "АТБ", щоб слідкували за тим, аби біля магазину не облаштовувались "стихійники". Обіцяли навести лад на прилеглій території, – розповідає Тетяна Бєлова. – Думаю, що після кількох таких рейдів ми наведемо тут порядок. Боротьбу із стихійною торгівлею не припинятимемо. По управлінню виданий наказ, згідно з яким за всіма цими осередками стихійної торгівлі закріплені працівники управління, до рейдів, які відбуваються мало не щодня, залучаються фахівці санепідстанції, правоохоронних органів, спецінспекції. Люди повинні розуміти, що торгувати можна лише на ринках, де створені всі відповідні умови, перевіряється якість продукції, щоб убезпечити покупців від отруєнь та інших проблем зі здоров’ям. До слова, за статистикою 70 відсотків харчових отруєнь трапляється саме через вживання харчів, куплених на стихійних ринках. Кіровоградцям теж слід замислитись над цим та ігнорувати стихійну торгівлю, не купувати недоброякісний товар. А ми зі свого боку будемо вживати більш радикальні заходи. Аж до конфіскації продукції. На це є повноваження у працівників міліції. Потім у судовому порядку вирішуватимемо подальшу долю вилученого товару та його продавців – порушників законодавства.

Думаю, що й штрафи, розмір яких сьогодні, згідно з адмінкодексом, становить від 170 до 1700 гривень, вплинуть на таких продавців.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37444 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua