МЕНЮ


7 грудень 2018 - 11:38

З любов’ю до рідного міста


Уже п’ята персональна виставка знаного у Кропивницькому фотожурналіста Ігоря Філіпенка відкрилась в обласному художньому музеї.

«Мальовнича краса рідного міста» – так визначив тему представлених робіт їх автор. Затишні куточки обласного центру, його неповторна старовинна та сучасна архітектура, мальовничі краєвиди – ось далеко неповний перелік сюжетів, які гостре око фотомайстра підгледіло у буденності. Вміти розпізнати неповторний шарм, здавалось би, до болю знайомих парків, скверів, затишних вуличок, історичних споруд , сфотографувати їх і представити глядачеві з незвичайного ракурсу – такий талант у Ігоря Філіпенка. Майстру вдалося через об’єктив фотоапарата передати свою любов до рідного міста, відтворити його красу та неповторність, подарувати відвідувачам виставки гарний настрій, з яким він робив ці фото.

Привітати Ігоря Філіпенка та оцінити його творчий доробок зібралось чимало людей. Окрім колег-фотографів, прийшло й чимало журналістів міських та обласних періодичних видань, з якими у різні часи співпрацював винуватець цього свята фотографії, представників творчої спільноти, які працюють у різних мистецьких сферах, шанувальників творчості майстра.

– Важко знайти в нашому місті людину, яка би не знала Ігоря Філіпенка, – зазначила науковий співробітник музею Леся Нестройна-Шевченко. – Завжди з фотоапаратом, зосереджений, постійно кудись поспішає й швидко висвітлює найрізноманітніші події нашого міста. Фотографією Ігор Іванович захоплюється ще з раннього дитинства і не розлучається з фотоапаратом вже більше 40 років. Він намагається розкрити навколишній світ з усіма його принадами. Тому основним жанром майстра є репортажне «живе» фото, а основним об’єктом авторської зйомки – людина.

Ігор Філіпенко – професійний фотокореспондент і журналіст. Журналістикою почав займатися в 1999 році. Перші його матеріали почали друкуватися у всеукраїнському виданні «Цікава газета». За одну зі своїх публікацій був визнаний найкращим автором 1999 року. В сфері фотографії розпочав професійну діяльність навесні 2004 року, отримавши запрошення на посаду штатного фотокоресподента в першу кольорову газету Кіровоградщини «Кіровоград Вечірній». З кінця 2005 року займав посаду заступника головного редактора обласної газети «Кіровоград Вечірній». Роботи Ігоря Івановича друкувалися в багатьох обласних виданнях – «Народне слово», «Вечірня газета», «Украина-Центр», «Новий погляд», «100-й округ», «Вєдомості плюс», «Кіровоградська правда», а також у всеукраїнських виданнях – «Голос України», «Кореспондент», «Воля» і т.д. З 2007 року співпрацює з «УКРІНФОРМ ФОТО». В цьому ж році був призначений головним редактором кіровоградської обласної газети «100-й округ».

27 листопада 2008 створено Інтернет - видання «Fotoinform» (зараз – портал «Fotoinform. net»), яке вже протягом десяти років широко висвітлює різні події та заходи, які відбуваються не тільки в місті та області, а й в інших регіонах України.

За свою діяльність Ігор Іванович був неодноразово нагороджений різними грамотами, подяками та відзнаками органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та творчих спілок. Він – лауреат обласної журналістської премії за 2007 рік у номінації «Фотожурналістика». У 2008 році зайняв перше місце в обласному конкурсі «Кіровоградщино, будь зеленою!». Неодноразово брав участь у різноманітних творчих конкурсах, отримував нагороди, здобув шану та визнання.

Його персональні фотовиставки «З висоти пташиного польоту» (2006, 2009), «Мить – зупинись» (2009), «Кіровоград у персонах» (2011), «Обличчя кіровоградської журналістики» (2013) стали справжніми подіями у мистецькому житті нашого міста.

На ювілейній (п’ятій) фотовиставці Ігоря Філіпенка представлено 20 світлин, які показують нам, глядачам, красу природи, архітектурні споруди, чарівність затишних куточків Кропивницького. Дійсно, це – зізнання у любові до рідного міста!

Під час відкриття виставки Ігор Іванович передав до фондового зібрання обласного художнього музею одну із своїх робіт – фото будівлі музею, справжньої архітектурної окраси нашого міста.

Багаторічний творчий доробок Ігоря Філіпенка відзначений Національною спілкою журналістів України, членом якої він є. Спеціальну відзнаку секретаріату НСЖУ йому вручив із теплим напутнім словом голова обласної організації НСЖУ Петро Мельник. Зі щирими словами вітань з нагоди ювілейної виставки до Ігоря Філіпенка звернувся і голова обласної організації Національної спілки фотохудожників України Олег Шрамко.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39939 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua