МЕНЮ


12 серпень 2016 - 14:16

За неякісний ремонт доріг відповідатимуть і проектанти, і виконавці


– За дві години у місті випало 50 відсотків місячної норми опадів, – повідомив у понеділок на нараді з керівниками виконавчих органів міської ради міський голова Андрій Райкович. – Особливо постраждала нещодавно відремонтована вулиця Андріївська. Провалився асфальт на тротуарах у провулку Фортечному. Але ж ремонти проводились згідно з проектом, розрахунками. На це використано мільйони гривень з бюджету. Чому не спрацювала зливова каналізація? Чому змило асфальт потоком води? А ще мене цікавить: чому підприємства, які дозволяють собі неякісну роботу на дорогах нашого міста, отримують нові підряди і з ними укладаються нові угоди?
Міський голова доручив керівникам головного управління житлово-комунального господарства та управління капітального будівництва зробити ретельний аналіз ситуації із залученням необхідних спеціалістів для обстеження усіх доріг і тротуарів, пошкоджених стихією.
Уже наступного дня заступник міського голови Олександр Мосін провів нараду з керівниками підрядних підприємств, проектних організацій та виробництв з виготовлення будівельних матеріалів, присвячену питанням ремонту доріг. У нараді взяв участь також голова профільної постійної депутатської комісії міської ради Роман Розгачов.
– Цьогоріч міська рада виділила значні кошти з бюджету на ремонт доріг, тротуарів, внутрішньобудинкових територій в обласному центрі, – сказав Олександр Мосін. – Ми зацікавлені, щоб усі кошти було освоєно, а роботи виконано якісно. Андрій Райкович тримає на особистому контролі перебіг виконання капітальних і поточних ремонтів.
У той же час, наголосив заступник міського голови, на низці об’єктів виникає багато питань як до розробників проектів робіт, так і до їх виконавців щодо дотримання норм, закладених у проектній документації. Деякі порушення швидко усувають, а деякі лише з часом даються взнаки.
– Найбільше нарікань сьогодні викликає стан водостоків під дорогами міста, – звернув увагу Олександр Мосін. – Необхідно передбачати ефективні системи відведення дощових вод на стадії проектування і дотримуватися норм при формуванні профілю доріг. Неякісно відремонтована проїжджа частина і неправильно прокладений підземний водостік на вулицях Андріївській і Жуковського не витримали натиску зливи. Комісія обстежить і проаналізує виконані на цих вулицях роботи і зробить свої висновки. Якщо мала місце помилка при проектуванні, то саме проектна організація має за власний кошт виправити всі недоліки проекту. А ті, хто укладав асфальт, також за свій рахунок повинні все переробити, щоб потоки води не зносили щойно укладений асфальт. До слова, на вулиці Космонавта Попова під час проливних дощів також не спрацювала зливова каналізація, і був підтоплений підвал одного з житлових будинків, у цій ситуації теж будемо розбиратися.
Усім підрядним організаціям необхідно мати на увазі, що міська влада жорстко контролюватиме перебіг ремонтів на всіх стадіях: від проекту і якості асфальту до дотримання норм його укладення.
Оксана ВЕРСТЮК
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38353 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua