МЕНЮ










18 лютий 2011 - 13:45

За парканом


Питання подальшої долі недобудов було вирішено розглянути на апаратній нараді 14 лютого. А напередодні журналісти «Вечірки» разом із першим заступником директора департаменту містобудування та капітального будівництва Кіровоградської міської ради Анатолієм Донченком об’їхали місто і побували на 51 недобудованому об’єкті. Умовно ці об’єкти можна поділити на три групи: ті, де будівництво ведеться, і незабаром вони будуть введені в експлуатацію, ті, які шансів на добудову практично не мають, і ті, які чекають кращих часів. Наприклад, двоповерхове приміщення на вулиці Полтавській, перед поворотом до аеропорту, майже добудоване – на ньому вже й табличка з написом «Оренда» висить. Активними темпами добудовує приміщення майбутнього магазину навпроти ринку «Полтавський» приватний підприємець (тут мають продавати ковбасні вироби). А ось за ринком відразу два довгобуди, один із яких явно шансів на добудову не має. Київська фірма вирішила збудувати висотний житловий будинок, зупинилася, дійшовши до третього поверху, і все так і залишила. Більше того, коли будівництво тільки починалося, забудовникам тимчасово дозволили загородити парканом проїжджу частину вулиці, якою автомобілі під’їжджали до житлових будинків, проте, як відомо, ніщо не вічне так, як тимчасове. За словами Анатолія Донченка, загалом у Кіровограді «зависло» будівництво кількох таких багатоповерхівок (наприклад, на вулицях Фрунзе, Волкова, за приміщенням обласної прокуратури), судячи з усього забудовники прорахувалися, вважаючи, що в Кіровограді буде шалений попит на житло. За тим же ринком «Полтавським» ще один будівельний майданчик – впритул до житлового будинку. Років двадцять тому житлово-будівельний кооператив почав прибудовувати до нього ще один під’їзд, у 2004 році недобудова перейшла Державному фонду сприяння молодіжного житлового будівництва. Анатолій Донченко каже, що шанс добудувати цей об’єкт є – якщо скористатися програмою «Доступне житло».

Цілий будівельний квартал розгорнувся на вулиці Шевченка – біля КДПУ приватний підприємець зводить адміністративну будівлю, роботи ведуться, а далі – недобудова, частина якої уже в аварійному стані, паркан навколо неї заважає пішоходам, бо займає тротуар. Забудовнику дали місяць на те, аби знести аварійні елементи, а далі він у короткі терміни має визначитися – чи продовжуватиме будівництво, чи законсервує об’єкт, чи взагалі його знесе. Поряд із цією недобудовою – ще один паркан, за яким виритий котлован. Тут планували збудувати кав’ярню, однак роботи поки що не ведуться. Тривалий час огорожена величезна земельна ділянка на розі вулиці Декабристів та проспекту Винниченка. На ній планується звести торговельно-адміністративний комплекс із готелем. А тим часом кіровоградці оббивають ноги, намагаючись пройти дерев’яним настилом по завуженому тротуару. Вулицею ж Червоноармійською узагалі не пройдеш – забудовник зайняв парканом всю тротуарну частину. Та ви б ще й бачили той паркан – брудний та кривий, ось-ось завалиться. Схоже, добудовувати тут уже ніхто нічого не збирається, на паркані напис – «продам».

На вулиці Героїв Сталінграда – «пам’ятник» одному з численних маркетингових прорахунків: недобудоване приміщення, де мав розміщуватися центр з надання побутових послуг. Суцільні котловани та паркани – у 101-му та 102-му мікрорайонах, та ще й частина з них – під високовольтними лініями електропередач. На вулиці Жовтневої революції теж є кілька будівельних майданчиків, на невеликій відстані один від одного, майже все це – майбутні торговельні центри. Незрозуміло тільки, навіщо, якщо тут уже й так працює магазин АТБ…

Продовжувати можна до безкінечності. Тим більше, що недобудов у місті значно більше, ніж ті півсотні об’єктів, що ми об’їхали. Якщо узагальнити пропозиції, озвучені на апаратній нараді міського голови Олександра Саінсуса, то їх можна звести до кількох основних напрямків. Ті житлові будинки, які можливо добудувати, і які мають достатньо високий ступінь готовності, міська влада пропонує включити до загальнодержавної програми «Доступне житло». Від власників тих об’єктів, будівництво яких зупинилося тимчасово, домагатимуться їх консервації. При цьому забудовники мають звільнити тротуари, аби людям було зручно ходити вулицями. Також на тих об’єктах, де будівельні роботи не ведуться, необхідно демонтувати вантажні крани.

Є об’єкти, які однозначно треба зносити. Серед них – недобудова поряд із ДЮЦем на вулиці Калініна. Висновку, що добудувати її технічно неможливо, дійшла й київська фірма, що її викупила, було вже оголошено тендер на виконання робіт із демонтажу, але криза завадила. Проте, робити з цією спорудою щось потрібно, адже тут, як розповідають люди, регулярно збираюься наркомани та інші асоціальні елементи. Є випадки, коли забудовнику просто треба помогти знайти інвестора, і тоді він може поновити будівельні роботи.

Олександр Саінсус доручив своїм підлеглим у короткі терміни систематизувати всю цю інформацію, провести зустрічі із кожним із забудовників, розробити план подальших дій по кожному із об’єктів. Також він звернув увагу на необхідність вжиття жорстких заходів впливу до тих забудовників, об’єкти яких стоять без руху, а плата за землю не перераховується. Активно слід попрацювати і над пропозиціями щодо включення певних об’єктів у програму «Доступне житло».

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ,
Фото Олега ШРАМКА.



Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 



pgt 0.37055 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua