МЕНЮ


31 серпень 2012 - 09:35

Заборонити фінансові піраміди


У Нацкомфінпослуг розробили законопроект, який забороняє діяльність фінансових пірамід.

Цей документ вперше вводить у законодавство поняття фінансової піраміди – "надання фізичною особою в розпорядження іншим особам фінансових активів в обмін на можливість отримання фінансової вигоди за рахунок залучення фінансових активів інших фізосіб в пірамідальну схему та їх перерозподілу на користь такої особи".

Згідно із документом, організатори фінансових пірамід та особи, що сприяють їх діяльності, будуть притягуватися до кримінальної відповідальності. При цьому пропонується переслідувати залучення в піраміду коштів навіть від однієї людини.

Максимальне покарання – позбавлення волі на 8 – 12 років з конфіскацією майна – загрожує творцям пірамід.

Деякі фахівці вважають, що під наведене в цьому законопроекті визначення фінансової піраміди потрапляють легальні гравці фінансового ринку – кредитні спілки та організатори покупок в групах.

У зв’язку із цим зазначимо, що декого із організаторів фінансових пірамід в Україні покарано задовго до того, як з’явилися описані вище законодавчі ініціативи. Так, у жовтні 2008 року Ленінський районний суд Кіровограда виніс вирок такій собі Ганні Пономарьовій, яка під вивіскою благодійного фонду "Аврора" створила фінансову піраміду (це визначення наводиться у вироку) – брала у довірливих кіровоградців грубі гроші (найбільший внесок склав 21 тисячу гривень) і винагороджувала їх за кожну людину, яку вони приводили до неї потім і яка погоджувалася взяти участь у цій схемі. Визначивши дії Пономарьової як шахрайство, суд послався і на висновок математичної експертизи, відповідно до якого фінансовий результат діяльності благодійного фонду “Аврора” у випадку вступу до нього всього населення Кіровограда при його ідеальній роботі був би таким: 12,5 відсотка людей отримали б свої внески назад і прибуток; 37,5 відсотка – частково отримали б назад свої внески; 50 відсотків – не отримали б назад своїх внесків. Пономарьову тоді засудили до п’яти років і двох місяців ізоляції від суспільства, але одразу звільнили з під варти – вона цей строк провела у слідчому ізоляторі.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36933 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua