МЕНЮ


28 вересень 2018 - 10:18

Запрошує галерея «Єлисаветград»


У галереї «Єлисаветград» відбулася презентація нової книги відомого вже не тільки в Кропивницькому галериста Миколи Цуканова «Галерея Елисаветград.
Наш путь для других». Сам він називає свою книгу посібником, пояснюючи, що вже давно йому пропонували «поділитися досвідом». І ось нарешті «зібрався з думками».
Я впевнена, представникам галерейного бізнесу книга Миколи Миколайовича може прислужитися. Ну, а оскільки я галерей відкривати не збираюся і синці здобуваю на іншому поприщі, то скажу просто: мені було цікаво читати цю книгу. І переконана – не лише мені. Галерея стала прекрасним осередком культури в нашому місті, де відбуваються численні зустрічі з художниками і їхньою творчістю.
До речі, презентація книги збіглася з приїздом 20 художників з різних куточків України для участі в міському пленері. Пленери галерея почала проводити з 2015 року, але нинішній пленер до галереї «Єлисаветград» прямого відношення не має, оскільки проходив у рамках «Кропфесту». А почесний член Національної спілки художників України Микола Цуканов – куратор пленеру. Зрозуміло, весь свій час він проводив з художниками, не розлучаючись з фотоапаратом. Серед художників, що стали учасниками нинішнього пленеру, були такі, що тільки відкривали для себе наше місто, але дехто вже встиг і на галерейних пленерах побувати, і місто наше змалювати. Є, і навіть виставки своїх картин в галереї провести. Як, наприклад, голова Одеського відділення Національної спілки художників України народний художник Анатолій Горбенко, наш земляк і частий гість художнього музею і галереї «Єлисаветград». Чи Анатолій Кравченко – теж одесит, незрівнянний майстер акварелі. Друзі галереї пам’ятають прекрасну виставку подружжя Кравченків «Роман з аквареллю». Чи Федір Матейчук, котрий славить у своїх роботах карпатську Україну і трохи заздрить нам, що маємо таку унікальну особистість, як Микола Цуканов. «Була б у нас в Івано-Франківську така людина», – зітхав художник, приймаючи з рук автора його книгу в подарунок.
Про це варто сказати окремо. Як пояснив мені Микола Миколайович, презентація його книжки мала відбутися пізніше, десь у кінці вересня, але обставини, тобто приїзд художників, змусили прискорити події. Першого вересня в експозиційному залі галереї «Єлисаветград», прикрашеному картинами учасників пленеру, в тому числі й кількох місцевих живописців, зокрема Сергія і Анатолія Шаповалових, Валерія Давидова (напередодні тут пройшов вернісаж) відбулася урочиста презентація нового видання, кульмінацією якої стало вручення книг у подарунок художникам, представникам ЗМІ, друзям з автографом автора.
І ось я тримаю в руках невелику, гарно укомплектовану світлинами книжечку. На цих фотографіях зупинені миті галерейної діяльності, а останній розділ взагалі присвячений фондовому зібранню галереї. Як не повторити слідом за колегою журналістом і мистецтвознавцем Броніславом Куманським: завдяки таким людям, як ви, Миколо Миколайовичу, про наше міст знає Україна.
Валентина ЛЕВОЧКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45182 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua