МЕНЮ


17 квiтень 2015 - 12:03

Заради братів наших менших


На які дива здатна сучасна ветеринарна стоматологія, як ефективно діагностувати та лікувати паразитарні захворювання, як від самого народження захистити цуценят від інфекцій – про все це дізналися учасники першого ветеринарного семінару, що пройшов нещодавно у Кіровограді.

– Ветеринарія – галузь, в якій ніколи не можна зупинятися на досягнутому, – каже засновник та головний лікар лікувально-діагностичного комплексу "Люксвет" Сергій Яротник. – Саме тому, маючи досвід практичної роботи понад 20 років, я ніколи не втрачаю можливості відвідати семінари, поспілкуватися з колегами, попрактикуватися в найкращих клініках країни. – За останні роки наша клініка була обладнана сучасною діагностичною технікою для рентгену, УЗД та ряду клінічних досліджень. Я особисто декілька раз проходив навчання у провідних спеціалістів з ультразвукової діагностики. Абсолютно впевнений – завжди краще запобігти захворюванню, аніж лікувати і боротися з його наслідками. Тож наша клініка разом з обласним осередком Клубу собаківництва України організували цей семінар для власників розплідників, аби ознайомити їх з найсучаснішими засобами профілактики деяких небезпечних хвороб та допомогти вибрати найефективніші препарати серед багатьох, представлених сьогодні на ринку зоотоварів. У майбутньому ми плануємо проводити подібні семінари для всіх бажаючих, та сьогодні зосередили увагу на власниках розплідників, адже саме від них залежить здоров’я цуценят з перших днів їхнього життя.

Серед тем, що розглядалися на семінарі, чи не найгостріше обговорення викликала профілактика піроплазмозу та дирофіляріозу. Причому, якщо перше захворювання широко відоме собаківникам і сприйма- ється як одна з найбільших загроз життю та здоров’ю собак в останні роки, то про дирофіляріоз майже нічого не знають навіть деякі фахівці-кінологи. В той же час це захворювання небезпечне не тільки для тварин, а й для людей, його досить легко попередити і складно вилікувати.

Про дирофіляріоз та препарати, що допомогають не допустити зараження ним, розповів ветеринарний лікар-паразитолог з Києва Олександр Старовір.

– У наш час не обробляти собаку від укусів кліщів та комарів – те ж саме, що перебігати дорогу на червоне світло. Та, як виявляється, необхідно знати немало нюансів щодо препаратів, які ми використовуємо, особливостей їх застосування та комбінування один з одним. Завдяки Олександру Старовіру ми тепер набагато краще розбираємося в цьому дійсно важливому питанні. Дуже сподобалось, як легко і невимушено, з тонким гумором і водночас повно і детально він викладав нам інформацію. Завжди приємно слухати справжнього професіонала.

Надзвичайний інтерес викликала розповідь головного ветеринарного лікаря ЦВД "Елітвет" Сергія Ткаченка з Дніпропетровська про сучасні досягнення ветеринарної стоматології. З допомогою фото на слайдах, що ілюстрували випадки з особистої практики Сергія, глядачам пояснювали особливості зубного протезування, пломбування, виправлення прикусу.

Немало цікавого розповіла і ветеринарний лікар ЦВД "Елітвет" Марія Ткаченко, зокрема про демодекоз та сучасний погляд на природу і лікування цього захворювання.

Семінар тривав з ранку до пізнього вечора. І навіть по його закінченні учасники не поспішали розходитися, ділячись враженнями, продовжуючи дискусії. Так семінар став не просто ветеринарним заходом, а справжнім святом для тих, хто справді піклується про братів наших менших.

Ірина ХРУСТАЛЬОВА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39051 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua