МЕНЮ


8 червень 2018 - 13:03

Зарплата медикам і вчителям, ремонт шляхопроводу та підтримка ОСББ


Два дні поспіль (5 і 6 червня) тривало четверте засідання 12-ї сесії міської ради Кропивницького. Депутати попрацювали плідно, прийнявши низку важливих для громади рішень.
Громада порушує проблеми – влада вирішує
На початку засідання було надано слово представникам громадськості міста. У своїх виступах вони порушували нагальні проблеми – благоустрій, неконтрольоване встановлення малих архітектурних форм, діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, торгівля у невстановлених місцях тощо.
На ряд запитань міський голова відразу дав відповіді. Зокрема, і стосовно МАФів.
– Я також стурбований цим, тому в понеділок наклав вето на всі видані дозволи на встановлення нових торговельних точок, – зазначив Андрій Райкович. – МАФи не повинні бути об’єктом наживи та отримання якнайшвидших прибутків. Тож постала необхідність припинити видавати дозволи на встановлення МАФів та інших об’єктів торгівлі, доки не буде розроблено чітку програму і доведено її зміст до відома громади. Термін її розробки – до першого серпня. Дано відповідне доручення управлінню архітектури та містобудування. Планується, що в майбутньому саме цей підрозділ міської ради буде визначати, який буде зовнішній вигляд, габарити, рівень інженерного забезпечення МАФів. Хоч це і об’єкти малої архітектури, але вони теж мають бути привабливими. Повинен обов’язково бути зроблений благоустрій території, забезпечений належний санітарний стан. Головний архітектор міста запропонує декілька варіантів екстер’єру залежно від того, в якій частині міста розташується МАФ. Якщо всі вимоги підприємцем будуть дотримані, тоді конкурсна комісія даватиме дозвіл. У нас в місті насиченість торговельними майданчиками надто висока, тому всі наступні будуть встановлюватись виключно, виходячи з потреб людей. А об’єкти перевіримо, чи є всі необхідні дозволи, чи не порушувалися правила будівництв, чи зареєстровані робочі місця, сплачуються податки.
Буде лад у містобудуванні, будівництві доріг, комунальному господарстві
Перейшовши до розгляду порядку денного, депутати міської ради внесли зміни до плану зонування міста, виключивши з документа чотири пункти, які викликали у них зауваження.
Також внесено доповнення до Програми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в місті Кропивницькому на 2017 – 2021 роки і таким чином створено можливість виконати капітальний ремонт надзвичайно важливого для обласного центру транспортного об’єкта – шляхопроводу через залізницю по провулку Об’їзному.
– Проект капітального ремонту цієї дорожньої розв’язки, що забезпечує інтенсивний рух транспорту, сьогодні проходить коригування, а після експертизи буде оголошено тендер, – зазначив начальник головного управління ЖКГ Віктор Кухаренко. – Загальний кошторис проекту – близько 13 мільйонів гривень, з яких 7,5 мільйона – з міського бюджету. Прийняте рішення дозволяє додатково залучити ще 5 мільйонів гривень з державного бюджету.
А ще мешканці багатоповерхівок, що перебувають в управлінні ОСББ і з кожним роком все активніше виявляють бажання брати участь у співфінансуванні ремонтів своїх будинків, матимуть можливість отримати значну фінансову підтримку. Міська рада внесла зміни до програми спільного фінансування та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Кропивницькому на 2018 – 2021 роки. Відповідно до прийнятого рішення, міська влада взяла на себе більшу частку фінансових зобов’язань при реалізації проектів у житлових будинках ОСББ.
– Раніше за проектами, ініційованими об’єднаннями співвласників, на їх реалізацію з міського бюджету виділялося 80 відсотків необхідних коштів, а 20 – сплачували мешканці будинку, – зазначив начальник головного управління ЖКГ Віктор Кухаренко. – Після внесення змін до програми місто бере на себе 90 відсотків фінансових зобов’язань. Правило «80 на 20» зберігається лише для тих ОСББ, які вирішать вдруге скористатися програмою, але не раніш ніж через п’ять років.
Внесено важливі зміни до бюджету
Також народні обранці внесли зміни до міського бюджету на 2018 рік. Як зазначила доповідач з цього питання начальник управління фінансів міської ради Любов Бочкова, залучаються додаткові фінансові ресурси, а саме кредитні кошти від міжнародних фінансових структур: 12 мільйонів гривень – на теплозберігаючі заходи ЗОШ № 31 та 2 мільйони гривень – на зовнішнє освітлення вулиць міста.
–– Також залучаємо субвенцію з державного бюджету, – прокоментувала рішення міської ради головний фінансист міста. – Понад шість мільйонів гривень буде використано на реалізацію права дітей на якісну освіту в новій сучасній українській школі. Також державні кошти (майже три мільйони гривень) будуть спрямовані на придбання житла для учасників АТО та родинам загиблих учасників АТО. Ще п’ять мільйонів субвенції з дорожнього фонду області підуть на ремонт шляхопроводу по провулку Об’їзному. Тобто 26 мільйонів гривень – це зовнішні фінансові ресурси. Крім того, ми збільшуємо доходи міського бюджету на 56,7 мільйона гривень, які направляємо на наші видатки: 15,3 мільйона – на зарплату медичним працівникам, майже 12 мільйонів гривень – на заклади охорони здоров’я та освіти, а за рахунок внутрішнього перерозподілу на виплату відпускних та матеріальних допомог у червні педагогам буде спрямовано 22 мільйони гривень. Також додаємо 11 мільйонів гривень головному управлінню ЖКГ для підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, а саме КП «Теплоенергетик», та виготовлення схеми теплопостачання міста. Додаємо 10 мільйонів гривень управлінню капітального будівництва – для реконструкції теплових мереж у селищі Новому. А також управлінню розвитку транспорту і зв’язку ( 8,8 мільйона гривень) – на компенсаційні виплати на перевезення пільгових категорій населення КП «Електротранс» у зв’язку з тим, що на сьогодні так і не прийнято рішення про монетизацію пільг.
Депутати заслухали звіти голів постійних комісій за результатами роботи у 2017 році. Зокрема, тримали слово голова постійної депутатської комісії міської ради з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Олександр Шамардін, голова постійної комісії з питань промисловості, транспорту, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів Михайло Бєжан, голова депутатської комісії з питань діяльності ради Максим Линченко, голова постійної комісії охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики Микола Гамальчук та голова постійної комісії питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Володимир Зайченко.
Депутати взяли до відома озвучену інформацію та погодили їх подальше перебування на посадах.
Розгляд питань щодо регулювання земельних відносин депутати перенесли на наступне сесійне засідання, про дату проведення якого буде оголошено додатково.
Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.54814 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua