МЕНЮ


22 березень 2013 - 16:53

Застосовуючи нові технології


З огляду на холодну погоду та необхідність проведення тендеру масштабні дорожні ремонти в Кіровограді ще не проводяться, однак у комунального підприємства "Кіровоград-Універсал-2005" роботи вистачає. Треба утримувати асфальтове покриття вулиць у належному стані, "підлатати" ями після зими.

– Зараз обстежуємо найпроблемніші ділянки вулиць, – розповів редакції начальник КП "Кіровоград-Універсал-2005" Віктор Панішко. – В основному – це головні транспортні магістралі, які найбільше постраждали за зиму. Для засипання ям використовуємо суміш відсіву та щебеню, а також застосовуємо технологію "холодного" асфальтування. Нещодавно закупили певну кількість цього матеріалу, який можна використовувати для ремонту доріг навіть за мінусової температури повітря. Це певного роду “ямковий” ремонт, коли вибоїна розчищається, обробляється та засипається відповідним матеріалом, в який додано спеціальний полімер, який спочатку не дозволяє суміші "злипнутись". Такий матеріал укладається на вже підготовлене дорожнє покриття, потім розрівнюється, утрамбовується спеціальною технікою. Дана технологія вже не вперше використовується кіровоградськими дорожниками і довела свою ефективність. Близько року до ліквідованих з допомогою "холодного" асфальту ям можна не повертатись. Нову технологію застосували на вулицях Орджонікідзе, Колгоспній, Короленка та частині Родимцева.

Для проведення якісного "ямкового" ремонту придбано спеціальну техніку, так звану віброплиту – механізм для утрамбування асфальтової суміші. Для якісних капітальних ремонтів міська влада обіцяла сприяти у придбанні асфальтного катка. Добре було б мати й асфальтоукладчик, спеціальні автомобілі, пристосовані для приготування асфальтобетонної суміші з емульсією для ямкового ремонту. Але підприємство ще не має таких коштів. Часто виходимо із ситуації, беручи техніку в оренду.

Тим часом головне управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради готує матеріали для проведення тендеру на право здійснення капітальних і поточних ремонтів асфальтового покриття вулиць та їх подальшого утримання.

Загалом, цього року на ремонт доріг з урахуванням державної субвенції планується витратити близько 15 мільйонів гривень. Передбачений капітальний ремонт асфальтового покриття на вулицях Кірова, Покровській, Башкирській, поточний – на вулицях Глінки, Кільцевій, Комарова, Генерала Жадова, Декабристів, Героїв Сталінграда, Орджонікідзе та інших.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37331 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua