МЕНЮ


15 березень 2017 - 08:17

Завжди актуальний


Двісті третій день народження Тараса Шевченка в Кропивницькому розпочали відзначати задовго до дев’ятого березня. Цього ж дня біля пам’ятника Кобзареві відбувся врочистий мітинг з нагоди свята.
Напередодні в ЦДПУ ім. В. Винниченка прйшов захід «Процитуй рядки великого поета», під час якого студенти й викладачі передавали один одному естафету декламування віршів нашого пророка. А студенти-іноземці місцевої філії Донецькогo нацioнальногo медичного унiверситету вбралися в народний український одяг і також читали поезії Тараса Шевченка. Із записів своїх виступів вони створили відеоролик.
До підніжжя бронзового Кобзаря у четвер покласти квіти, продекламувати його поезії й поспілкуватися з приводу актуальності слів великого українця – поета, письменника, художника, громадського і політичного діяча – прийшло чимало містян, серед яких й обласні урядники та міські посадовці, зокрема очільник Кропивницького Андрій Райкович і секретар міської ради Андрій Табалов. Усі вони під час своїх виступів відзначили велетенську силу поетичного слова Тараса Шевченка, яке і раніше не дало згинути українській нації, і тепер надихає її на виборювання належного їй місця у рідній країні та світі.
Міський голова, наголосивши на важливості прикладу життя і творчості Тараса Шевченка для сучасників, зазначив, що в день його народження у школах нашого міста навчання розпочалося з читання віршів цього видатного поета. І закликав брати приклад з людини-борця, яка не корилася неправді й гнобленню й завжди обороняла право на вільне життя як рідного народу, так й інших народів.
Учасники мітингу, зокрема й артисти обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького, читали вірші поета, співали пісні на його вірші і говорили про його неоціненну роль у відродженні України.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40893 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua