МЕНЮ


22 сiчень 2016 - 18:15

Захурделило…


Нічна хуртовина на початку тижня завалила Кіровоград снігом по вінця й перевірила на міцність не лише людей, а й машини. Люди витримали, а от механізми подекуди – ні.

Удар заметілі (уже третій у січні) дався взнаки переважній більшості містян вранці 18 січня, коли вони вийшли з під’їздів багатоповерхівок та сіней приватних садиб, аби потрапити на роботу, до лікарні, у крамницю. Вийшли – і побачили: снігу намело стільки, що на багатьох вулицях не те що проїхати, а й пройти неможливо.

І це незважаючи на те, що комунальники боролися зі снігопадом упродовж усієї ночі. О 22:00 дві бригади на 15 машинах вирушили на розчищення проїжджих частин вулиць обласного центру. Такої кількості техніки, звичайно ж, було замало, але більше в наших комунальників немає.

Взялися до роботи всією громадою

О 12:00 у понеділок на території обласного центру працювали сім одиниць снігоприбиральної техніки. Три трактори розчищали шлях до пологового будинку на Новомиколаївці, на вулицях Кропивницького та Академіка Корольова. Два грейдери боролися з кучугурами на проїжджій частині вулиці Московської, проспекту Університетського та вулиці Мурманської. Два автомобілі "Глобус" рятували дорогу від снігу на вулицях Кримській, Урицького та на Завадівці.

Того ж таки дня, 18 січня, міський голова Андрій Райкович, оцінюючи на виїзній апаратній нараді прибирання снігових заметів у Кіровограді, поставив роботі комунальників оцінку "задовільно".

– Я розумію, що тією технікою, яка є в нашому розпорядженні, важко забезпечити нормальне функціонування транспорту і безпечне пересування пішоходів, – зазначив очільник міста. – Але комунальники роблять усе можливе, у нас мобілізовано максимальний ресурс техніки…

Варто сказати, що після негоди на початку місяця керівник міста зустрічався з директорами підприємств, фабрик, організацій і попросив їх допомагати прибирати сніг на тих ділянках, які були закріплені за ними ще за радянського часу. Залучати для цього наявну техніку, а якщо її немає, то виводити на боротьбу з наслідками снігопадів працівників з лопатами. Цей заклик не залишився без відгуку, і підмога виробничників після завірюхи не була зайвою.

Найбільше перепало віддаленим мікрорайонам, де і вітру є де розгулятися, і снігоприбиральної техніки було менше. Селище Нове, наприклад, потрапило до снігового полону. В понеділок автобуси маршруту № 274 лише о 15:00 вирушили до селища, тоді допомогли з розчищенням дороги до Нового службовці ДСНС. Їхня спеціальна важка техніка ВКТМ-2 пробивала дорогу в снігових заметах. Після селища Нового цей великий колісний тягач поїхав на підмогу комунальникам розчищати проїжджу частину доріг проспектів Університетського та Правди, вулиць Жовтневої Революції, Медведєва, Маланюка, Полтавської, провулку Училищного, Олександрійського шосе до виїзду з міста й у зворотному напрямку.

Рятувальники поділилися також іще двома снігоочисними машинами – ЗІЛом та "Уралом". Один автомобіль розгрібав вулиці Пермську, 40 років Перемоги до виїзду з міста, селище Гірниче, Завадівку, Арнаутове. Інший – вулиці Київську, Салтикова-Щедріна, Костромську, Петровського, Богдана Хмельницького, Казанську.

У Кіровограді із сьомого січня, після отримання міською владою першого штормового попередження, розпочала позапланову роботу міська комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна. До її складу входять керівники виконавчих органів міської ради, які забезпечують сталу життєдіяльність міського організму. Щодня комісія розглядає питання снігоприбирання, забезпечення населення харчами й водою, теплоносієм, газом і електроенергією, транспортним перевезенням. До неї надходять також дані про захворюваність на грип, пневмонію, бронхіальні захворювання, кількість звернень кіровоградців до лікувальних закладів, рівень забезпеченості цих закладів медикаментами. Названу інформацію члени комісії аналізують і діють таким чином, аби в місті не виникло надзвичайної ситуації, щоб його жителі не зазнали у зв’язку з погіршенням погодних умов суттєвих незручностей. На засіданні комісії 17 січня сформовано міський штаб реагування на стихійне метеорологічне явище, спричинене значними снігопадами.

Аби не попливти, сніг потрібно вивезти

У понеділок увечері на засіданні комісії директор міського комунального підприємства "Кіровоград-Універсал 2005" Віктор Панішко повідомив, що вся наявна на підприємстві снігоочисна техніка виїхала на нічне розчищення доріг. А це – чотири бригади і загалом 14 одиниць техніки. Водії автомобілів і тракторів попрацювали добре, бо вже на ранок вівторка основні міські магістралі було розчищено. Посприяло цьому й те, що припинив сипатися сніг. Рятувальники ж узялися за чи не найскладнішу ділянку – відтинок шляху через поля від міжнародної траси Одеса – Кишинів – Слобозія до селища Нового, який знову засипало: сильний снігопад і вітер створили замети висотою до 1,5 метра. Однак важкий колісний трактор ВКТМ-2 зміг пробити лише одну смугу шляху. На щастя, на підмогу рятувальникам приїхав потужний шнековий роторний снігорозчищувач Державної льотної академії України, який 20 січня в першій половині дня повністю розчистив обидві смуги основної дороги до селища.

У вівторок дійшла черга вже й до вивезення снігу у визначені міською владою місця (парк Космонавтів. Дитячий пляж, територія аеродрому, недобудований полігон для сміття на Завадівці і вулиця Жовтневої Революції за заправкою "Конан") з територій, закріплених за комунальними підприємствами та іншими підприємствами, установами й організаціями міста. Згідно з розпорядженням міського голови, колективи ЖЕО №№ 1, 2, 3, 4 та КРЕПу № 9 у повному складі, від начальника до двірника, продовжували звільняти від снігу прибудинкові території та посипати хідники, розчищати входи до під’їздів і контейнерні майданчики.

Як працював громадський транспорт

Не можна не сказати про роботу в ці буремні дні громадського транспорту. В понеділок він не міг працювати, бо в машин немає крил, а от уже у вівторок мусив, бо основні магістралі вже було розчищено. Заступник начальника управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександр Вергун на прес-конференції в міській раді розповів, що 19 січня роботу громадський транспорт розпочав вчасно, хоча й із проблемами через неналежний технічний стан маршрутних таксі і погодні умови. За його словами, о 6:00 на міські маршрути виїхало лише близько 40 відсотків транспортних засобів перевізників (через численні несправності і поломки автобусів після їх експлуатації в екстремальних умовах).

– Протягом дня, – зазначив Олександр Вергун, – усі відремонтовані маршрутні таксі займуть свої місця на маршрутах. Тролейбуси також їздять, хоч їм і важко дотримуватися інтервалу руху.

Посадовець звернув увагу, що в деяких місцях комунальники продовжують розчищати проїжджу частину міських доріг. Такими важкопрохідними місцями для громадського транспорту були кільце на вулиці Урицького в напрямку Завадівки, кільце на 101-му мікрорайоні та дорога на селище Нове. Олександр Вергун також спростував чутки щодо обмеження часу роботи громадського транспорту в Кіровограді до обіду чи до 17:00 і запевнив, що пасажирські перевезення триватимуть у штатному режимі.

Хоча всі ми, кіровоградці, розуміємо проблеми перевізників, однак чимало містян уже у вівторок, коли основні міські магістралі було розчищено, не могли виїхати через відсутність або недостатню кількість маршрутних таксі з Ковалівки, вулиці Жадова, обох Балашівок та інших мікрорайонів. У селищі Новому чомусь пріли за кермом лише водії двох великомістких автобусів, а маршрутні таксі тамтешнього перевізника – немов корова язиком злизала…

На засіданні міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 20 січня, Віктор Панішко повідомив, що техніка КП "Кіровоград-Універсал 2005", автомобілі МАЗ та ГАЗ, вивозила вночі відгорнутий сніг з провулку Василівського, автобусних зупинок біля готелю "Київ", кінотеатру "Мир", з вулиці Преображенської і площі Богдана Хмельницького. Вивезли близько 90 автомобілів снігу. Олександр Вергун висловив подяку працівникам комунальних підприємств від перевізників міста. Завдяки їхній роботі від середи в Кіровограді вже відновлено пасажирські перевезення.

Зараз снігоприбиральна техніка продовжує розширювати основні й розчищати другорядні дороги й проїзди поміж будинками, вивозити сніг на визначені місця. Зважаючи на його велику кількість, робити це доведеться довго. А вивезти потрібно до тепла, щоб навесні місто не перетворилося із резиденції Діда Мороза на Венецію...

– У середу в пообідню пору, – розповів Олександр Мосін, – сталося пошкодження електричного силового кабелю котельні біля будинку 24а на вулиці Добровольського (Новомиколаївка). Це призвело до відключення електропостачання котельні, що обігріває 48 багатоповерхових житлових будинків, дитсадок № 15, школу № 25 і школу-інтернат. На місце аварії виїхали члени міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де провели виїзне засідання і з’ясували, що пошкоджено обидва кабелі живлення котельні – основний і резервний. Аварійна бригада завершила ремонтні роботи на основному кабелі 21 січня о 3:20, тож уранці новомиколаївці були вже з теплом. Однак ремонтники залишилися працювати далі – шукати пошкодження на резервному кабелі, аби полагодити і його.

З вечора середи й до ранку четверга снігоприбиральна техніка продовжувала розширювати основні кіровоградські дороги, зокрема на Стару Балашівку, та розчищати другорядні…

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38626 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua