МЕНЮ


12 липень 2013 - 11:47

Здай кров - врятуй життя


Донор (з грецької “той, хто дарує”) – це Людина з великої літери, котра в ім’я порятунку чужого життя ділиться власною кров’ю. Донорська кров щодня потрібна дорослим і дітям, в пологових будинках і онкологічних клініках, у реанімаційних відділеннях і операційних. Серед тих, кому знадобиться донорська кров або її компоненти, можете виявитися ви або ваші близькі.

Донором в Україні може стати кожна здорова людина, не молодша 18 років і не старша 60. Обов’язкова умова: за лікарським висновком у неї не повинно бути протипоказань до донорства, а кров має бути безпечна відносно інфекційних агентів. Перед кожною здачею крові донор проходить ретельне безкоштовне медичне обстеження.

На сьогоднішній день до служби крові Кіровоградської області входять Кіровоградська обласна станція переливання крові, Маловисківська станція переливання крові та 22 відділення переливання крові, які входять до складу центральних районних лікарень області.

КЗ “Кіровоградська обласна станція переливання крові” – це організаційно-методичний та консультативний центр служби крові області. Вся заготовлена по Кіровоградській області кров щодня доставляється до обласного центру служби крові. Тут вона обстежується, переробляється, зберігається, звідси доставляється до медичних закладів. Донори проходять доволі об’ємне клінічне та лабораторне обстеження для впевненості, що не буде завдано шкоди їхньому здоров’ю.

Відповідно до стандартів, кров досліджується на основні клінічні, біохімічні показники та на трансфузійні інфекції, до яких належать ВІЛ, гепатит В, гепатит С та сифіліс. Заготівля крові проводиться за допомогою сучасних одноразових пластикатних систем. Перевага надається заготівлі компонентів крові (плазми, формених елементів, клітин крові).

Сьогодні служба крові зацікавлена, перш за все, в кадрових донорах. Це люди, які систематично, кілька разів на рік здають кров і знаходяться під регулярним медичним наглядом. Безумовно, і справедливо, що такі люди користуються численними пільгами і заохоченнями.

Вирішивши стати донором, людина робить відповідальний вибір. Ще вчора вона відповідала тільки за стан свого здоров’я, а сьогодні – вже і за самопочуття інших людей. Відтепер у її житті з’явився особливий, невідомий раніше сенс – дарувати здоров’я тим, хто потрапив у біду, і знаходити тим самим “кровних хрещеників” – братів, сестер, дітей. Донор несе надію і здоров’я десяткам людей. Тому він не може ризикувати собою заради сумнівних задоволень, а повинен завжди пам’ятати, що серед його реципієнтів – немало породіль і дітей. То;, якщо ви вирішили стати донором, вам необхідно навчитися берегти себе заради інших. Важливо, щоб донорство не заподіяло шкоди ні донору, ні реципієнту. При дотриманні простих правил донорство буде корисним для вашого здоров’я і може на довгі роки стати стилем життя.

Поповнюйте лави донорів! Даруйте здоров’я та будьте здорові!

З питань донорства ви можете звернутись до реєстратури за телефонами: 22-77-26, 22-66-14.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35006 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua