МЕНЮ


5 лютий 2010 - 13:40

Любов ПИВОВАРЧУК: ЧУТКИ ПРО СИСТЕМНУ КРИЗУ В МЕДИЦИНІ КІРОВОГРАДА ПЕРЕБІЛЬШЕНІ


Основні претензії, які вони висловлювали, були адресовані головному лікарю ЛШМД Олександру Мінічу. Зокрема, учасники прес-конференції стверджували, що на провідних медиків області тиснуть, виносять їм догани, через що у колективі склався нездоровий клімат. Крім того, вони згадали, що в лікарні досі немає реанімаційного відділення, не введена в експлуатацію пральня, казали що фінансування настільки мізерне, що коштів не вистачає ні на медикаменти, ні на продукти харчування, навіть на хліб. Також прозвучала інформація, що лікарня не пройшла акредитації.

Свою точку зору щодо сказаного і під час наради в ОДА, і на вищезгаданій прес-конференції висловила минулого вівторка на зустрічі з журналістами начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Любов Пивоварчук. Показники рейтингової оцінки стану здоров’я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я обласного центру, оприлюднені в окремих ЗМІ та під час наради в ОДА, вона назвала недостовірними.

– Чутки про системну кризу в медицині Кіровограда перебільшені, – зауважила Любов Пивоварчук. – На нараді в облдержадміністрації прозвучала інформація, начебто в обласному центрі найгірші показники по захворюваності на туберкульоз, онконедуги, найвищі показники материнської та дитячої смертності. Однак насправді рейтингові показники Кіровограда є одними з кращих або середніми в області. Я доведу це, підтверджуючи офіційними даними обласного управління статистики та управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Так, наприклад, смертність немовлят становить 6,17 на 1000 народжених живими при середньому по області показнику 12,7, материнська смертність у Кіровограді на 100000 народжених живими має показник 67,84, при тому, що в Олександрії – 209,6, в Голованівському районі – 333,3, в Долинському – 530,5. Поширеність туберкульозу в Кіровограді становить 171,7 випадка на 100 тисяч населення, тоді як по області цей коефіцієнт – 212,4, показник смертності від туберкульозу в Кіровограді – 16 випадків на 100 тисяч населення, в області – 28.

Щодо лікарні швидкої медичної допомоги у деяких ЗМІ інформація подається так, начебто там існують серйозні проблеми, які негативно впливають на якість медичної допомоги, що колектив незадоволений головним лікарем. Однак насправді це не так. Скарги пише кілька лікарів, а не весь колектив.

Хочу пояснити, чому на посаду головного лікаря ми призначили Олександра Мініча. Він – не чийсь ставленик, не чужа для лікарні людина – працює в ній з 1999 року, був заступником головного лікаря з хірургії, добре обізнаний зі специфікою роботи ЛШМД, був у курсі всіх поточних справ. Тому міський голова і зупинив на ньому свій вибір. Цими ж міркуваннями ми керувалися, коли призначали лікарів центральної міської лікарні, поліклінічного об’єднання – обирали фахівців з досвідом керівної роботи саме в тому закладі, який вони очолюватимуть.

Ми проаналізували показники роботи лікарні за той час, що нею керує Олександр Мініч, і у нас не виникло серйозних зауважень до його роботи. За 2008 рік на поточні ремонти в цій лікарні витрачено 58,5 тисячі гривень, капітальні ремонти – 62,3 тисячі гривень, закупівлю обладнання – 216 тисяч гривень, за рахунок спеціалізованих поставок придбано апаратуру на 818 тисяч гривень. У 2009 році фінансова ситуація в місті зокрема і в країні загалом була складною для всіх, у тому числі й для медиків, кошти майже ні на що не виділялися, крім як на зарплату медикам. Однак навіть у цей складний рік в ЛШМД теж виконувалися поточні, капітальні ремонти, закуповувалося обладнання. Нинішнього року вже є домовленість, що буде придбана нова апаратура для вироблення кисню на 240 тисяч гривень для кардіологічного відділення та операційної. Як ви знаєте, після трагедії в Луганську використовувати кисневі балони в лікувальних закладах заборонено, тому це обладнання нам дуже потрібне.

Стосовно відсутності реанімаційного відділення. Нагадаю, що ЛШМД відкрито ще в 1954 році, і з того часу реанімаційного відділення в ній дійсно не було, хворих лікували в палатах інтенсивної терапії. Однак саме Олександр Мініч наполіг на тому, що реанімаційне відділення необхідне. У 2008 році ми почали його капітальний ремонт. Роботи складні – доводиться переобладнувати палати, добудовувати нові. Увести відділення в експлуатацію плануємо через місяць – коли буде готова лабораторія. Передбачений і штат, необхідний для відділення, він уже затверджений рішенням виконкому міської ради. Також тривають роботи з облаштування пральні. Вона готова на 50–60 відсотків, сподіваємося нинішнього року роботи закінчити. У міському бюджеті передбачається закласти 299 тисяч гривень на закінчення будівельних робіт та закупівлю необхідного обладнання для пральні. Позитивним моментом я вважаю і те, що ми нарешті перевели травмопункт у приміщення лікарні, і тепер, якщо хворому, який звернувся в травмопункт, необхідно зробити операцію, йому не треба викликати таксі чи шукати, в який інший спосіб дістатися до лікувального закладу. Також нарешті ми маємо і міський морг, що є одним з найкращих в області.

У ЗМІ звучала інформація, що в лікарні – серйозні проблеми з продуктами харчування. За словами Олександра Мініча, вони дійсно були, кредиторська заборгованість перед постачальниками продуктів за підсумками року становила близько 90 тисяч гривень, однак на сьогодні борг – лише 16 тисяч. А Любов Пивоварчук підкреслила, що проблеми із закупівлею продуктів харчування зараз – в усіх лікарнях, не тільки Кіровограда, а й інших містах України.

– Ми не приховуємо того факту, що в меню лікарняної їдальні зараз немає м’яса, риби, але цьому є об’єктивні причини, – зауважила Любов Пивоварчук. – Як відомо, державний бюджет ще не прийнятий, відповідно, не затверджені місцеві бюджети, фінансування відбувається за принципом однієї дванадцятої бюджету минулого року.

Олександр Мініч, правда, зазначив, що зараз уже досягнуто домовленостей із постачальниками, що доти, поки бюджет не буде затверджений, вони продаватимуть продукти лікарні у борг.

Стосовно акредитації Любов Пивоварчук повідомила, що заклад може її пройти, лише маючи статут. Торік усі лікувальні заклади свої статути перезатверджували, оскільки набули статусу комунальних закладів, однак ЛШМД кілька разів вносила у свій статут зміни, а тому затвердили його депутати лише наприкінці грудня. Начальник управління охорони здоров’я зауважила, що тепер ця лікарня зможе пройти акредитацію.

Заперечили учасники прес-конференції і те, що "неугодним" лікарям закладу масово виносять догани, примушують їх до звільнення. Чи так це, журналісти зможуть самі з’ясувати під час засідання "круглого столу", що відбудеться днями в лікарні, зазначила Любов Пивоварчук.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ, Олег ШРАМКО (фото)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40321 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua