МЕНЮ


27 квiтень 2012 - 10:18
Жіноки-мироносиці

Православна Церква відзначне цей день як свято всіх жінок-християнок, підкреслює їх особливу і важливу роль в сім’ї і суспільстві. Коли Юда зрадив Христа первосвященикам, всі Його учні порозбігалися.

Апостол Петро слідував за Христом до двору первосвященика і там, викритий, що він Його учень, тричі відрікся від Нього. Коли розіп'яли Ісуса, то народ, проходячи проклинав і насміхався над Ним. І тільки його Матір з улюбленим учнем Іоанном стояли біля Хреста, а також жінки, що слідували за Ним і Його учнями під час Його проповіді та що служили їм, дивилися здалека на те, що відбувається. Серед них були Марія Магдалина, Іоанна, Марія, мати Якова, Саломія, Сусанна та інші.

Тільки ті, яких згодом назвали жінками-мироносицями, залишилися вірними до кінця. Вони не мали ніякого права голосу - Мовчки стояли біля Хреста. Жінки-мироносиці це ті, що перебували зі своїм Учителем до останньої хвилини, і проявили мужність, якої не виявилося у чоловіків. Господь Ісус Христос був не тільки Богом, але і Людиною, і тому
мав потребу і в людській підтримці та співчутті.

Божа Матір, що не мала навіть права торкатися до тіла померлого Сина, не могла і здійснювати поховання - це повинні були робити чоловіки.

У цей час на Голгофу з'явилися Йосип і Никодим - таємні учні Господа, два немічних старця, підтверджуючи сказане згодом Спасителем апостолу Павлу: «Сила Моя в немочі звершується» (2 Кор. 12: 9). Люди тілесно немічні за віком, - як Йосип і Никодим, - або за самою своєю природою, - як жінки, - проявили твердість. За вірність і віддане серце їм була дана радість першими дізнатися про Воскресіння Христове і побачити Його воскреслим.

У перший день тижня святі жінки-мироносиці, купивши аромати, прийшли рано до могили, щоб помазати тіло Ісусове, але побачили камінь, відвалений від могили і ангела, який сповістив їм, що Ісус Воскрес. Господь з'явився Марії Магдалині, із якої раніше вигнав сім демонів, і просив сказати апостолам, щоб чекали Його в Галілеї.

Святі жінки-мироносиці являють приклад істинної жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Коли всі залишили Йога, вони були поруч, не злякалися можливих переслідувань. Не випадково саме Марії Магдалині першій з'явився Воскреслий Христос. Згодом, за переказами, свята рівноапостольна Марія Магдалина багато проповідувала Євангеліє.

І зараз Церква закликає всіх дочок, сестер, матерів і дружин пам'ятати, що Христос стоїть перед нами, очікуючи наших турбот, в особі кожного бідняка, кожного голодного або хворого. Ми покликані вилити свою любов на них, і це буде служінням Господу, подібне до того, яке несли святі жінки-мироносиці.

Вітаємо всіх православних християнок з цим світлим, сповненим глибокого змісту святом! Бажаємо їм стати для своїх ближніх такими ж вісницями про Воскреслого Господа, якими стали жінки-мироносиці для апостолів.

Ієрей Володимир КашлюкДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.49651 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua