МЕНЮ


17 квiтень 2013 - 16:17

Жити у чистому і охайному місті


З першого квітня у Кіровограді триває акція «Чисте місто». В акцію активно включились підприємства та організації міста, трудяться, не покладаючи рук, комунальники та пересічні громадяни самостійно організовуються, щоб прибрати подвір’я багатоповерхівок, а власники садиб у приватному секторі самостійно облаштовують прилеглі до будинків території. Головна мета міської акції полягає в тому, щоб не лише прибрати своє місто чи власне подвір’я, а й постійно підтримувати чистоту та порядок.

Кожне підприємство, трудовий колектив відповідають за свою ділянку роботи. Так, працівники комунального підприємства «Кіровоград–Універсал-2005» розчищають від наносів та сміття решітки зливової каналізації, промили труби зливової каналізації на вулицях Великій Перспективній, Калініна, Шевченка, В’ячеслава Чорновола, Острівській, провулку Василівському. Окрім того, проводиться прибирання вулиць підмітально-прибиральними тракторами та прибирально-підмітальною установкою «Сканія» та вивезено168 тонн дорожнього змету та залишків посипального матеріалу, 154 кубічних метрів сміття.

Щоденно виконується робота з очищення від сміття 188 урн та 83 зупинок громадського транспорту.

Працівники тресту зеленого господарства, обрізають дерева, ліквідовують сухостій, також прибирали 20 парків та скверів загальною площею 135,8 тисячі квадратних метрів.

Проведено прибирання газонних частин 11 вулиць міста від сміття та гілля. Також підготовлено клумби для висаджування квітів.

Трудовий колектив КП “Теплоенергетик” прибрав подвір’я підприємва та прилеглої території від сміття, згрібання та минулорічного опалого листя, обробили дерева та квітники, пропололи клумби, впорядкували під’їзну галявину.

Активну участь в акції «Чисте місто» беруть й працівники ЖЕКів та КРЕПів. Вони прибирають прибудинкові території, контейнерні майданчики для сміття, сквери, вивозять весь непотріб, який ще «прикрашає» житлові масиви міста.

А ось керівники Ленінської та Кіровської районних у місті ради проводять активну роботу з головами квартальних комітетів, щоб ті організували мешканців на прибирання прилеглих до їхніх помешкань територій.

Ось і кореспонденти «Вечірньої газети» разом із начальником міської спеціалізованої інспекції Віктором Івановим вирушили вулицями Новомиколаївки, щоб подивитись, хто як попрацював біля своїх садиб і чи прагнуть люди, щоб вулиці міста були чистими.

Одна з головних вулиць Новомиколаївки – Варшавська. Тут жваво від транспорту, чимало перехожих. Біля будинків – здебільшого чисто, але то там, то тут вітер ганяє целофанові пакети, такі ж непотребом валяються на деяких перехрестях. Господарі обрізали дерева біля своїх садиб і добре, що гілля поскладали на окремі купи – можливо, вивезуть найближчим часом.

А ось будинок на вулиці Воровського, 42, який своїми вікнами також виходить на Варшавську. Тут разом із чоловіком проживає Ольга Смиченко. Господарі потрудились на славу – прилегла територія сяє чистотою. Клумби перекопані, заволочені, ніде ні билинки, ні бур’янинки. Вже посіяли пітунії, подекуди вже «вилізли» тюльпани.

– Я люблю вирощувати квіти, душа радіє, коли їх багато і біля будинку, і на подвір’ї, – розповіла привітна господиня. – Маю і троянди, і айстри, і чорнобривці. Всього не перелічити. На невеличкому городику також віддаємо перевагу квітам, а помідори, огірки, зелень вирощуємо так, щоб було до столу.

Побачили ми, як працюють біля своїх будинків, й інші мешканці. Ось на Варшавській, 63-а перекопує газон Сергій, який приїхав допомогти своїй тещі. Посадять квіти, кущі, дерева. Чоловік ратує за чистоту, адже приємно, коли поряд із подвір’ям все впорядковано й затишно. Неподалік трудились біля свого будинку на Куйбишева, 59 Любов Олександрівна та Анатолій Олександрович. Пенсіонери щороку тут наводять лад, але скаржаться, що деякі недоброзичливці викопують щойно висаджені кущі троянд, інших квітів.

– Не встигнеш висадити, а на ранок вже лунки зяють, – бідкається господиня. – Навіть встановлена відеокамера спостереження не рятує. Нехай би зрізали квіти, але ж не викопували.

А ось біля будинку № 32 на вулиці Володимирській – повний безлад. Господарі на прилеглій території нагромадили будівельні матеріали – пісок, щебінь, позрізали гілля дерев, та й покинули обабіч дороги. Поряд хтось пакет із сміттям викинув – так і до стихійного смітника недалеко. За цією адресою вже побували інспектори спецінспекції, склали протокол на недбайливого господаря. Та, мабуть, йому, як то кажуть, до лампочки, бо не поспішає впорядкувати територію.

На вулиці Ленінградській, 67 киплять будівельні роботи. Трудяться будівельники, які підготували місце для фундаменту майбутнього будинку. А поряд із будівництвом – повно непотребу. Будівельники розводять руками: «Робимо те, що нам наказали, про вивезення сміття нехай думає господар». Віктор Іванов запевняє, що через таке недбальство того вже було оштрафовано на 1700 гривень. Ось і зараз він зателефонував до виконроба й дав термін до найближчих вихідних прибрати всю прилеглу територію. Тут і співвласник будинку Анатолій з’явився – мабуть, приїхав перевірити хід будівельних робіт. Запевнив, що на території його майбутнього обійстя прибрано, сміття він вивіз, а чого у сусіда так, він не знає. Щиро здивувався, що у короткі терміни вимагають прибрати територію. Обіцяв виконати. Як дотримає слова, Віктор Іванов обіцяв перевірити.

Є й інші негативні приклади того, як відверто ігнорують чистоту та порядок деякі кіровоградці. Ось кричащий випадок на вулиці Тульській. Тут власник домоволодіння додумався до того, що прорубав у паркані своєї садиби «вікно», через яке викидає весь непотріб у прилеглий яр.

Обурюється громадськість і тим, що на вулиці Сако і Ванцетті та території недобудованого дитячого садка створено справжнісіньке сміттєзвалище. Власник об’єкта не спроможний його впорядкувати, привести до ладу, тому й став цей довгобуд прихистком для різного роду кримінального елементу...

Та на щастя, не всі такі недбайливі господарі в Кіровограді - тих, хто любить рідне місто й турбується про його чистоту, переконані, набагато більше, а значить вдасться спільними зусиллями навести в ньому лад.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37388 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua