МЕНЮ


5 грудень 2014 - 11:08

Житло для людей без житла


Минулої п’ятниці у Кіровограді на площі перед міською радою відбувся пікет громадських активістів та безхатченків. Всі вони вимагали нарешті вирішити питання із приміщенням для притулку для осіб без певного місця проживання. Тут же для цих обездолених людей було влаштоване і благодійне харчування: жіночки у фартушках розливали чай та роздавали бутерброди. Акцію ініціювали активісти громадських організацій “Територія успіху”, “Флора” і “Нове покоління”.

До пікетувальників вийшов заступник міського голови Сергій Васильченко, який підтвердив той факт, що депутатський корпус міської ради постійно відкладає вирішення питання з облаштуванням притулку для безхатченків.

– Прикро, але з незрозумілих причин депутати не голосують за це важливе рішення, – зазначив посадовець. – Ми неодноразово звертались до них з проханням дати згоду на створення притулку, адже йде зима й зволікати не можна. Та, на жаль, є група депутатів, яка не підтримує дане питання. Як можна до них достукатись? Секретар міської ради Іван Марковський, який нині виконує обов’язки міського голови, й надалі виноситиме це питання для голосування, та все залежить від депутатського корпусу. Можливо, якщо на сесію міської ради прийдуть представники громадських організацій, це буде поштовхом проголосувати за це питання для всіх депутатів.

– Мало того, що деякі депутати не підтримують такі потрібні ініціативи, вони ще організовують збір підписів мешканців Новомиколаївки проти того, щоб на вулиці Тельмана був відкритий цей заклад, – додає громадська активістка Інга Дудник. – Якщо іти за їхньою логікою, то нам потрібно винести за територію міста наркодиспансер, колонію №6, СІЗО та інші подібні установи. Нагадаю, що раніше депутати “зарубали” пропозицію відкрити притулок в одному з приміщень центральної міської лікарні, що знаходиться на Фортечних валах. Потім говорили про споруду на вулиці 40-річчя Перемоги. Там навіть самі безпритульні організували трудовий десант по наведенню ладу та облаштуванню території. А тепер, коли знайшли інше місце для центру для безпритульних, кілька депутатів стверджують, що місцеві мешканці побоюються, що заклад заважатиме дітям, які відвідують дитячий садок, розташований неподалік. Але садок знаходиться зовсім в іншому місці, ці заклади один одному не заважатимуть.

– Я сьогодні вранці поховав одного чоловіка-безхатченка 1970 року народження, – приєднується до розмови керівник благодійної організації “Нове покоління” Віталій Кадацький, зусиллями якого і був влаштований цей благодійний обід. – Тож, скільки треба буде провести в останню путь таких ось обездолених людей, щоб міська влада спромоглася вирішити проблему із притулком? Куди йти цим людям, коли на дворі морози? Їм потрібна не лише медична допомога, а й юридична, психологічна. Де все це вони можуть отримати? В усіх областях України соціальні центри вже створені й успішно функціонують. А Кіровоградщина знову пасе задніх.

Депутат міської ради, керівник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський розповів, як кілька років тому саме кіровоградський проект створення притулку для безхатченків був підтриманий посольством Німеччини. Були виділені 160 тисяч гривень для його технічного забезпечення. Але кошти досі так і не освоїли. Два роки представники посольства приїздять у Кіровоград, але їм нічого представити. Востаннє представники посольства ФРН приїздили менше місяця тому. Їм показали приміщення на вулиці Тельмана. Але через те, що депутати не приймають рішення, громада може втратити ці кошти. Хоча так боролась за цей грант і виграла його серед 10 інших регіонів України.

– Для вирішення питання нам зараз не вистачає всього чотири голоси, – прокоментував Олег Краснокутський. – На останньому сесійному засіданні було вирішено приміщення на вулиці Тельмана, 75-г не заселяти безпритульними, а шукати інше. До речі, на цій вулиці я й сам живу. І мені дивно, що для акцій спротиву цій ініціативі знаходять людей, які навіть не знають, де ця вулиця розташована. До речі, на тій же Новомиколаївці, де і мій виборчий округ, розміщуються різні соціальні установи по роботі з неблагополучними верствами населення – кризовий центр, притулок для неповнолітніх. І час показав, що жодної небезпеки для місцевих мешканців ці заклади не становлять.

На сьогодні 120 особам без певного місця проживання просто нікуди податись. Я вдячний громадським активістам, релігійним організаціям, які допомагають безхатькам вирішувати юридичні проблеми, відновлювати документи, отримувати медичну допомогу тощо. Але ми повинні, як територіальна громада, ще й забезпечити їх прихистком на час морозів.

Отже, питання про створення у місті центру для безпритульних громадян залишається відкритим. Громадські активісти обіцяють прийти на найближче сесійне засідання міської ради і домогтися, щоб депутати таки проголосували за це рішення.

Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36109 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua