МЕНЮ


8 червень 2012 - 11:15

Життя без обмежень


У Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості забезпечено безперешкодний доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до інформації та послуг: обладнане робоче місце для обслуговування клієнтів такої категорії та їх самостійної роботи, створені інформаційні куточки. У цих куточках розміщені законодавчо-нормативні документи відповідного спрямування, відомості про підприємства міста та району, що мають робочі місця для інвалідів, та стисла характеристика цих робочих місць, інформація про навчальні заклади та перелік професій, за якими можна пройти навчання.

Однією з особливостей роботи з клієнтами цієї категорії є проведення превентивної роботи щодо визначення напрямків можливого працевлаштування та зменшення терміну пошуку роботи. Ця робота полягає у наданні індивідуальної професійної консультації людині до проходження нею медико-соціальної експертної комісії, яка визначає її трудову та професійну реабілітацію.

Усі особи з обмеженими фізичними можливостями в Кіровоградському центрі зайнятості отримують інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, беруть участь у різноманітних інформаційних семінарах. З метою підвищення мотивації клієнтів зазначеної категорії, набуття ними впевненості у власних силах, повернення їх до трудової діяльності, вони на рівні з іншими клієнтами залучаються до участі у семінарах з техніки пошуку роботи, основ підприємницької діяльності, перенавчання та набуття нової професії тощо. І вже, за словами учасників семінарів, існують певні позитивні результати: підвищується мотивація таких громадян до праці, формуються навички впевненої поведінки на ринку праці, зменшується тривалість безробіття і, отже, прискорюється процес їхнього працевлаштування.

Не менш ефективною формою роботи щодо надання адресних соціальних послуг клієнтам з особливими потребами є проведення традиційних ярмарків та міні-ярмарків вакансій, днів відкритих дверей, презентацій професій для інвалідів тощо.

Для безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями, як і для всіх інших клієнтів, пропонується професійне навчання. В першу чергу це стосується шукачів роботи, які не мають професійної освіти, тривалий час не працювали або професія яких не користується попитом на ринку праці.

Тож Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості й надалі продовжуватиме роботу щодо сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, що, у свою чергу, забезпечуватиме їм можливість повноцінно працювати, отримувати гідну заробітну плату, брати активну участь у суспільному житті.

С. КАЧАН,
заступник начальника відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Кіровоградського МРЦЗ
міськрайонного центру зайнятостіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36324 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua