МЕНЮ


1 квiтень 2013 - 15:02

Життя, наповнене знегодами і радощами


31 березня виповнилося дев’яносто років Ганні Куроп’ятниковій, яка в роки війни разом зі своїм чоловіком Героєм Радянського Союзу Миколою Куроп’ятниковим служила на Чорноморському флоті.

Із днем народження з міським головою Олександром Саінсусом, начальником міського відділу соціальної підтримки населення Юлією Вовк іменинницю прийшли привітати учень Ганни Олексіївни, відомий підприємець Павло Штутман, а також голова міської спілки учасників бойових дій та ветеранів військової служби Анатолій Джемига і голова обласної організації ветеранів-підводників Василь Гребенюк.

Народилася Ганна Олексіївна у селищі Токарівці Центрально-Чорноземної області Російської Федерації, а згодом разом з родиною переїхала на проживання до станиці Дінської Краснодарського краю. Війна застала сімнадцятирічну Ганну Попову (дівоче прізвище Ганни Олексіївни) в Краснодарі. Учорашня десятикласниця, вона разом із сотнями краснодарців копала за містом окопи і протитанкові рови, щоб захистити його від окупантів. Невдовзі її мобілізували на військову флотську службу, де вона прослужила на різних посадах до 1944 року. Відтоді її життя пов’язане з Кіровоградом, куди вона переїхала разом з чоловіком – уродженцем Кіровограда. (25 березня 1943 року він, відбиваючи кулеметним вогнем атаку ворожих літаків, запобіг загибелі сторожового катера, на якому служив. У цьому бою сміливця було тяжко поранено в груди і в голову, він втратив ліву руку. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 липня 1943 року за зразкове виконання бойових завдань мужність та героїзм старшині 2-ї статті Григорієві Куроп'ятникову було присвоєно звання Героя Радянського Союзу із врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». Після виходу з госпіталю в кінці 1943 року його призначили комендантом берегової бази на флоті. У травні 1944-го старшина I статті Григорій Куроп'ятников був демобілізований. Жив у місті Кіровограді, помер 25 лютого 1982 року. Похований на військово-меморіальному кладовищі, що на території Фортечних валів).

У Кіровограді Ганна Олексіївна спочатку працювала бухгалтером, а згодом (після закінчення Кіровоградського педінституту ім. О. Пушкіна) – учителем історії у школі № 31 та ПТУ № 2, у якому створила й очолила музей бойової і трудової слави. Вона – ініціатор спорудження декількох пам’ятників Григорієві Куроп’ятникові в різних містах, зокрема й у Кіровограді…

Гості, що завітали в неділю на день народження до Ганни Олексіївни, сердечно привітали її з дев’яносторіччям, подякували їй за активність і цілеспрямованість протягом багатьох років при висвітленні бойового шляху моряків-чорноморців. І Разом зі щирими привітаннями й найкращими побажаннями вручили іменинниці подарунки.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37039 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua