МЕНЮ


22 лютий 2013 - 18:20

Жорсткий контроль за виписуванням пільгових рецептів


У Кіровоградській міській раді під головуванням заступника міського голови Сергія Дьячука відбулася нарада з питань фінансування та вдосконалення розподілу медичних препаратів за безкоштовними рецептами для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як повідомив Сергій Дьячук, протягом 2012 року в лікувально-профілактичних закладах Кіровограда під диспансерним наглядом знаходились 2386 осіб, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Майже всі вони пройшли медичне обстеження.

На жаль, зазначив Сергій Дьячук, у Кіровограді, як і в цілому по області, існує проблема з фінансуванням пільгових рецептів на придбання лікарських препаратів для чорнобильців. Лише 6 – 9 відсотків даної категорії забезпечені лікарськими засобами за пільговими рецептами в аптечній мережі міста. Існує й моральний бік цього питання. Так, звернув увагу Сергій Дьячук, є чорнобильці, які регулярно, чи не щомісяця, отримують велику кількість лікарських засобів за безкоштовними рецептами, тим самим витрачаючи всі виділені кошти та залишаючи без необхідних медичних препаратів інших пільговиків або ж ще й обслуговуються в лікувальних закладах як учасники війни, тобто отримують безкоштовні рецепти за двома пільгами. При цьому законодавством не передбачено встановлення обмежень на суму виписки рецептів пільгових ліків.

Для того, щоб забезпечити якомога більшу кількість чорнобильців безкоштовними ліками, начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук запропонувала при виписуванні рецептів більше використовувати вітчизняні аналоги замість вартісних іноземних препаратів, уникати дублювання препаратів у пільгових рецептах, виписаних різними фахівцями поліклінік.

Учасники наради вирішили провести зустріч керівників лікувальних закладів міста, лікарів, відповідальних за роботу з особами, потерпілими від аварії на ЧАЕС, з керівниками аптечних закладів з питання врегулювання відпуску лікарських засобів за безкоштовними рецептами, враховуючи постійні зміни до переліку лікарських засобів, які можуть закуповувати заклади охорони здоров’я, що фінансуються з бюджету, та зобов’язати головних лікарів міста Кіровограда встановити жорсткий контроль за виписуванням пільгових рецептів.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42632 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua