МЕНЮ


25 грудень 2015 - 14:42

Зимовий вечір з "Маританою"


Петро Ілліч Чайковський. "Пори року", "Осінь"… На сцені – лауреат всеукраїнських фестивалів і конкурсів камерний оркестр "Концертіно" під управлінням Наталі Хілобокової. "А музика звучить" – так називається гала-концерт колективів і солістів обласної філармонії. По суті, концерт підготовлений до відкриття сезону. Може, тому й почали з "Осені". А надворі вже зима. Поганенька, правда. Ні тобі снігу, ні морозів. Вечір в стінах філармонії був сповнений оптимізму, який подарували голоси скрипки й гітари. До речі, "Зима" Чайковського теж прозвучала.

Як вам відомо, колективи і солісти філармонії з такими ось гала-концертами виступають принаймні на відкритті і закритті сезону. В інший час вони "несуть мистецтво в маси". Іноді ж певні колективи і навіть солісти удостоюються високої честі виступити із сольним концертом, як це недавно було з ансамблем "Єлисавет-ретро", прекрасним філармонійним колективом, яким керує Валерій Федчишин. Наша газета про цей колектив, створений з ініціативи провідного музиканта Миколи Кваші, котрий нині керує інструментальною групою "Зорян", недавно розповідала, тож не будемо повторюватися. Звісно, добре слово і кішці приємне. На адресу "Єлисавета" чимало добрих слів і вигуків "Браво!" звучало і під час “сольника”, і в концерті "А музика звучить", у якому брав участь й ансамбль "Єлисавет-ретро". А як же без нього?! Ведучі програми (до речі, після недовгої перерви, пов’язаної з радісною подією материнства на сцену повернулася Ганна Шуть, з чим її і вітаємо!) у своєму конферансі нагадували, як успішно працює ансамбль у проекті "Майстри мистецтв – трудівникам села". І статистику не проігнорували – "Єлисавет" дав у цьому році понад 80 концертів. Не поступається йому в обслуговуванні трудівників села і знаний у світі академічний театр музики, пісні й танцю "Зоряни", для якого і Париж, і Созонівна – майданчики для виступу, де людям дарують свято і несуть оптимізм!

З вищеназваними колективами виступають солісти філармонії, про яких хочеться сказати окремо. І про такого маститого співака, як заслужений артист України Сергій Дьомін, у котрого на сцені, вибачте, перефразую класика, все прекрасно: і обличчя, і одяг, і спів. І про співака, якого почула вперше, – лауреата міжнародних конкурсів Олександра Безая, який підкорив мене піснею Георгія Свиридова "Маритана", створеною Маестро для п’єси "Дон Сезар де Базан". Для мене особисто "поза конкурсом" – виступ соліста театру "Зоряни" Ярослава Страшного, котрий з однаковим успіхом виступає і з камерним оркестром, і з ансамблем "Єлисавет-ретро". Правда, цього разу з "Концертіно" Ярослав не співав, зате моя подруга аж підстрибувала від насолоди, слухаючи вокал фіналіста телешоу "Голос країни" Владислава Кашпуренка, особливо коли він виконував арію Сміта із опери "Пертська красуня" Жоржа Бізе. Тут і мені підскочити захотілось, даруйте за відвертість.

Що стосується жіночого вокалу, то тут у філармонії "не все так просто". Але в концерті "А музика звучить" приємне враження справила солістка "Зорян" Таня Яковенко. Шкода лише, що вона не заспівала мою улюблену пісеньку про "діточок-лелечок".

Прекрасний концерт. Насамкінець учасники запевнили публіку, що "Все буде добре". Вашими б вустами…

Валентина ЛЕВОЧКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4112 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua