МЕНЮ


6 квiтень 2012 - 12:21

Злочинцями стати не мріють, але…


Виявляється, шість відсотків кіровоградських старшокласників вважають, що вони здатні на злочин, 57 відсотків навіть не припускають такої можливості, а ще 37 не знають, спроможні порушити закон чи ні.

Принаймні, такі результати соціологічного дослідження, проведеного недавно управлінням освіти Кіровоградської міської ради, в ході якого було опитано близько сотні учнів 10 – 11 класів місцевих загальноосвітніх навчальних закладів. Оприлюднивши ці відомості на нараді з питань протидії дитячій злочинності (у заході взяли участь керівники кіровоградських шкіл), методист управління освіти міськради Оксана Борщенко назвала їх такими, що викликають тривогу. Утім, за словами Олени Борщенко, перевірка управлінням освіти місцевих шкіл показала, що профілактиці злочинності в них приділяють належну увагу. Про систему заходів у ЗОШ № 17, спрямованих на запобігання дитячому криміналу, розповіла соціальний педагог цього закладу Тамара Кобець. Там кожна дитина з "групи ризику" – на внутрішкільному обліку, а для батьків таких учнів діє лекторій. У результаті жоден з вихованців цієї школи не значиться в міліцейському обліку (усього в місті налічується 16 школярів, які потрапили до цього списку).

Чимало цікавого повідала учасникам наради головний спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради Оксана Клименченко. Наприклад, скоєння крадіжок дітьми із цілком забезпечених сімей вона пояснила культом матеріальних цінностей у цих родинах. І застерегла: якщо таку юнь вчасно не зупинити, вона увірує у власну безкарність і надалі скоюватиме більш тяжкі злочини.

Своє бачення того, як запобігти злочинним проявам в школі, висловив на нараді начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Кіровського відділу УМВС в області Віталій Кокош. На його думку, якби учні масово не користувалися дорогими мобільними телефонами, то й крадіжок у школах було б менше. Також правоохоронець закликав до більш активної профілактичної роботи заступників директорів шкіл з виховної роботи. Ось що зауважила на це начальник управління освіти міськради Лариса Костенко, яка головувала на нараді. Виявляється, коли адміністрації шкіл звертаються до міліції із проханням допомогти повернути за парти учнів, котрі пропускають заняття, правоохоронці складають рапорти про неналежну виховну роботу в цих навчальних закладах. Представник міліції не став пояснювати, як паперова творчість слугує попередженню дитячої злочинності.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40994 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua