МЕНЮ


class="cn_news_even">
13 травень 2016 - 17:10

Зміни в реєстрації речових прав на нерухоме майно


Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України, 23 лютого 2016 року Кіровоградська міська рада прийняла рішення про забезпечення виконання повноважень виконавчими органами міської ради у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

По роз’яснення новацій у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно "ВГ" звернулася до начальника відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Кіровоградської міської ради Олександра Нікітенка.

– Відповідно до прийнятого міською радою рішення, відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Кіровоградської міської ради є її виконавчим органом. При цьому повноваження суб’єкта державної реєстрації речових прав не змінилися, змінилося лише його підпорядкування. Державні реєстратори, як і раніше, проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно в приміщенні Кіровоградської міської ради, у кабінеті № 117. Контактний номер телефону відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (0522) 24-12-48, – розповів Олександр Володимирович. – Новим у законодавчій сфері, що регулює питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, є запровадження принципу екстериторіальності. Тобто відтепер державна реєстрація права власності та інших речових прав відбувається не залежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Кіровоградської області. Державну реєстрацію обтяжень речових прав проводять не залежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Змінилися і строки державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна. Відповідно до Закону, із 2016 року державну реєстрацію права власності та інших речових прав проводять у строк, що не перевищує п’яти робочих днів. При цьому передбачено плату за державну реєстрацію прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав у скорочені терміни надання адміністративних послуг.

Інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься в Державному реєстрі прав, є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених Законом. Для фізичних та юридичних осіб інформацію про об’єкт нерухомого майна та суб’єкта речового права надає в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України (за умови ідентифікації такої особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи) або в паперовій формі державний реєстратор.

Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.37155 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua