МЕНЮ


12 серпень 2016 - 13:53

Змінивши зачіску і перефарбувавши волосся..


У “Вечірній газеті” за 17 червня цього року в публікації “Окуляри й квитанції шахрайці повернули” ми розповідали про 40-річну жительку Кропивницького, яка заробляла грошики (і немалі), безсовісно обманюючи людей похилого віку.
Свій, так би мовити, шахрайський шлях підприємлива жіночка почала ще у березені минулого року, у всякому разі, досудове слідство встановило 15 випадків обману, здійснених нею. Працювала вона продавцем-консультантом у приватного підприємця і, мабуть, вважала, що платить він їй замало, тому й вигадала такий собі підробіток – дурити людей. Шахрайка, звісно, як і всі її “колеги”, – непоганий психолог, тому чудово розуміла: найлегше переконати у правдивості своїх побрехеньок дідусів і бабусь, котрі, як правило, не дуже-то розбираються в тонкощах законодавства, вірять, що їм хтось має надавати пільги, допомагати дешево або й задарма щось отримати. Тому вона легко втиралася в довіру до стариків, обіцяючи їм манну небесну.
Так, наприклад, завітавши до однієї бабусі додому, шахрайка представилася працівницею “Кіровоградгазу” і почала “перевіряти” газове обладнання. “Перевіривши”, заявила, що воно несправне і потребує ремонту, а коштуватиме ця послуга всього 500 гривень. Бабуся гроші віддала, наївно сподіваючись, що тепер у її домашньому газовому господарстві запанує порядок. Сподівається, очевидно, й досі, але без своїх кревних.
Через якийсь час “працівниця” “Кіровоградгазу” вирушила знову на свій злочинний промисел і заявила наступній жертві обману, що за дві тисячі гривень посприяє тій у встановленні безплатного (?) автономного опалення. Довірлива жінка виклала гроші, ні на хвилину не засумнівавшись у чесності “благодійниці”.
Шахрайка зрозуміла: щоб гроші легко текли їй у кишеню, напружуватися особливо і не треба: просто слід начепити на носа окуляри, взяти в руки папку з якимись квитанціями – і по хатах стариків з обіцянками-цяцянками.
Близько двадцяти разів “благодійниця” відвідувала своїх “підопічних” дітей війни та інших пенсіонерів під виглядом співробітниці газової служби, збираючи з них то по 500, то по 3000, то по 5000 гривень на начето встановлення індивідуального опалення. Одного разу навіть змінила “легенду” – стала “працівницею міськвиконкому” й наобіцяла черговій своїй жертві 30-відсоткову знижку на медикаменти в аптеках міста, а під час розмови попросила літню жінку розміняти 500 гривень та непомітно вкрала в неї з гаманця 5 000 гривень і підкинула натомість фальшивку.
Так, протягом лише весни минулого року злочинниця примудрилася видурити й украсти у кропивницьких стариків загалом більше 20 тисяч гривень, які ті відкладали роками з мізерних пенсій на ліки та своє ж поховання.
Наприкінці травня цього року шахрайка постала перед Кіровським районним судом Кропивницького. Тоді суддя, взявши до уваги, що вона має неповнолітню дитину і частково відшкодувала обдуреним людям кошти, призначив їй умовне покарання. У матеріалах суду зазначалося, що речові докази по справі – окуляри й квитанції, які забезпечували підсудній більшу достовірність в очах ошуканих, їй повернули. Тоді наша газета застерігала: шахрайка знову може скористатися цими предметами з метою збагачення за рахунок надто довірливих людей, хоча ми припускали, що наступного разу вона може вигадати і щось оригінальніше... Але, як з‘ясувалося, переоцінювали її фантазійні, так сказати, можливості.
Аферистка, виявляється, нітрохи не злякалася суду, бо, власне, майже сухою вийшла з води. І вже влітку цього року продовжила “діяльність” на поприщі “благодійності”, правда, вжила для цього певних конспіративних заходів.
Змінивши зачіску та перефарбувавши волосся, аферистка знову дурила пенсіонерів. Вдень вона проводила “поквартирний обхід” у пошуках людей літнього віку, які мешкають самі. Придивлялася до вікон, розпитувала сусідів, хто з мешканців будинку потребує соціальної допомоги, інколи зупиняла стареньких на вулиці і, представившись працівником соціальної служби, пропонувала посприяти в отриманні державної матеріальної допомоги на свята, за низькою ціною встановити опалення, привести до ладу ванну кімнату або ж купити нову газову плиту. Довірившись "благодійниці", пенсіонери віддавали свої скромні заощадження. Недочекавшись обіцяного і зрозумівши, що потрапили на гачок аферистки, люди звернулися до поліції.
Поліцейські швидко встановили, хто займається обманом. Нині шахрайка перебуває під домашнім арештом, повідомили у місцевому відділі поліції, знову йде слідство. Кажуть, санкцією статті передбачено покарання її у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.
Світлана НАДУТЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36759 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua