МЕНЮ


8 листопад 2019 - 10:21

Зробити їхнє життя живим і змістовним


Колектив інклюзивно-ресурсного центру №1 у Кропивницькому спільно з Корпусом миру США в Україні розпочали реалізацію проєкту «Соціальна інтеграція дітей з розладами аутичного спектру «Живе життя». Про історію створення проєкту і мету розповіли на пресконференції начальниця управління освіти Лариса Костенко, директорка інклюзивно-ресурсного центру Олена Дорошенко та професори зі Львівського національного університету ім. Івана Франка, члени європейської організації «Родина Кольпінгів» Катерина та Ігор Островські й волонтерка Корпусу миру США Елізабет Боуман.

– Мета проєкту – створення інформаційної платформи для спеціалістів та батьків особливих дітей, продуктивного безпечного середовища для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами, – зазначила Олена Дорошенко.

Львівські науковці, які також мають досвід виховання дитини з особливими потребами, і які нині допомагають реалізовувати проєкт «Живе життя» по всій Україні, поділились власним досвідом. У їхньому рідному місті облаштовано низку так званих мініустанов – центрів денного перебування особливих дітей, майстерень та квартир підтриманого проживання. Ініціативу запровадити такі профорієнтовані мініустанови у Кропивницькому підтримують фахівці інклюзивно-ресурсного центру. Катерина Островська наголосила на необхідності проведення широкої інформаційної кампанії для місцевих підприємців, аби вони почали запрошувати працювати молодих людей з особливими потребами.

Про історію проєкту та враженнями від українського досвіду роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами поділилась і волонтерка Елізабет Боуман.

– Від самого початку я відчувала, що проєкт буде успішним, – зауважила вона. – Я захоплена цією програмою, яка допомагає батькам і дітям з особливими потребами. Дуже важливо, що проєкт передбачає також залучення педагогів.

У рамках проєкту заплановано семінар «Сучасні практики роботи з дітьми з розладами аутичного спектру: вітчизняний та закордонний досвід». Серед питань, які розглядатимуться: роль батьків у формуванні соціальних компетенцій у таких дітей, діагностика та розвиток мовлення, питання комплексної діагностики аутизму.

– У нашому місті робота у цьому напрямку триває багато років, і у нас вже є перші її результати, – зауважила Лариса Костенко. – Дуже приємно, що наші інклюзивні центри виконують свою місію, шукають нові можливості, нові ідеї, залучають фахівців, які допомагають батькам і дітям повноцінно жити суспільстві.

Також учасники проєкту зустрілися із заступником міського голови Наталією Дзюбою і обговорили з нею ефективне втілення його у життя.

Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37333 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua