МЕНЮ


9 квiтень 2018 - 12:47

Звіт тепловиків, інвестиційна привабливісь, європейські кредити


Як уже повідомляла «ВГ», відбулася 12-а сесія міської ради Кропивницького. Крім бюджетних, прийнято й ряд інших важливих для громади рішень.
Працюють не ідеально,
але допомоги
не просять
Нагадаємо, що на попередній сесії, відповідно до депутатського запиту фракцій ВО «Свобода» та «Батьківщина», прийнято рішення заслухати звіт про роботу ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”. Правда, автори запиту вимагали орендоване майно повернути у комунальну власність громади, але більшість депутатів цього не підтримали.
ДП “Кіровоградтепло” – найбільше кропивницьке теплогенеруюче підприємство, яке обслуговує дві третини багатоповерхових будинків міста, 22 дитячих садки, 15 шкіл, 19 медичних закладів та 10 ПТУ і вищих навчальних зкладів.
У господарстві, за інформацією заступника директора підприємства Євгенії Соколовської, – 30 котелень, з них три – вже побудовані орендаторами, блочно-модульного типу.
– Протягом 2005 – 2017 років підприємство використало на відновлення орендованого обладнання за рахунок амортизаційних відрахувань та власних коштів близько 37 мільйонів гривень, – зазначила Євгенія Соколовська.– У той же час, із 2014 року ДП “Кіровоградтепло” працює у надскладному режимі, що пов‘язано з дією окремих нормативно-правових актів, особливостями взаємодії з фінансовими інституціями держави. Зокрема, більше 80 відсотків коштів, які спрямовують споживачі на оплату послуг із теплопостачання, автоматично, відповідно до нормативів, встановлених НКРЕ, перераховуються газопостачальним компаніям. Підприємству залишається в середньому не більше 11 відсотків обігових коштів, які йдуть на виплату заробітної плати, сплату податків, зборів, інших обов’язкових платежів, оплату електроенергії, водопостачання та водовідведення, на ремонти мереж й таке інше.
Органи державної виконавчої служби України наклали арешт на всі рахунки підприємства для примусового стягнення заборгованості за спожитий природний газ. Виникнення цього боргу зумовлено, перш за все, невідповідністю тарифу підприємства собівартості послуг та несвоєчасністю відшкодування різниці в тарифах з державного бюджету. На момент накладення арештів на рахунки підприємства заборгованість перед ДП “Кіровоградтепло” з різниці в тарифах для населення та бюджетних організацій за 2011 – 2015 роки становила 34 мільйони 310 тисяч гривень. Зупинення виконавчих проваджень про стягнення з підприємства заборгованості за спожитий природний газ стало можливим лише з червня 2017 року. ДП “Кіровоградтепло” включено до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії. На початок нинішнього опалювального сезону заборгованість підприємства за газ, послуги з його транспортування та розподілу становила 146 мільйонів 360 тисяч гривень.
– Для отримання номінацій на поставку природного газу у жовтні 2017 року ДП “Кіровоградтепло” необхідно було укласти з НАК “Нафтогаз України” договір про його постачання, досягти 90-відсоткового розрахунку з НАК “Нафтогаз України” або укласти договір реструктуризації заборгованості з наданням фінансових гарантій його виконання, – повідомила Євгенія Соколовська. – До початку опалювального сезону підприємство уклало всі необхідні договори.
У зв’язку з відсутністю відшкодування з державного бюджету субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах протягом останніх років, низьким рівнем розрахунків споживачів за послуги теплопостачання перед початком опалювального сезону ДП “Кіровоградтепло” досягло лише 80-відсоткового рівня розрахунків за спожитий природний газ, тому протягом жовтня – грудня 2017 року у підприємства були відсутні номінації на газ. Для їх отримання та реструктуризації заборгованості минулих років потрібна була фінансова гарантія виключно банківської установи, що потребувало певного часу. Однак об’єкти теплового господарства були повністю готові. Подачу тепла до окремих соціальних закладів підприємство розпочало вже з 5 жовтня 2017 року, а житловий фонд та міські організації почали отримувати теплоносій з 24 жовтня 2017 року. Станом на 1 березня 2018 року заборгованість за газ – понад 264 мільйони гривень. При цьому дебіторська заборгованість за надані послуги теплопостачання становила понад 257 із половиною мільйонів гривень. Населення заборгувало майже 66 мільйонів гривень, бюджетні установи – близько 20 мільйонів, інші споживачі – два мільйони 321 тисячу гривень, борги за пільги та субсидії становили 35 мільйонів 43 тисячі гривень, різниця в тарифах для населення – 100 мільйонів 134 тисячі гривень, а для бюджетних установ – 34 мільйони 258 тисяч гривень. Різниця між кредиторською та дебіторською заборгованістю становила лише шість із половиною мільйонів гривень. Питання своєчасних розрахунків за послуги розподілу природного газу з ВАТ “Кіровоградгаз” знаходиться на постійному контролі у керівництва підприємства та міста: поточна заборгованість щомісячно 100 відсотково сплачується до кінця розрахункового місяця. Станом на 22 березня 2018 року залишок заборгованості перед ВАТ “Кіровоградгаз” погашено у повному обсязі на загальну суму майже два з половиною мільйони гривень.
– Міська влада на чолі з Андрієм Райковичем була першою за останні роки, яка глибоко і всебічно вивчила ситуацію із системою теплопостачання міста, здійснила значний обсяг робіт по стабілізації фінансового стану теплопостачальних підприємств, – наголосила заступник директора. – Депутати міської ради зменшили ставку орендної плати з шести до 0,5 відсотка, прийняли рішення щодо розстрочення сплати заборгованої за минулі роки орендної плати, встановили підприємству обґрунтовані тарифи на тепло.
Заступник міського голови Олександр Мосін поінформував депутів про результати перевірки стану орендованого підприємством майна, здійсненого спеціалістами управління комунальної власності міської ради.
– Комісія встановила, що об’єкти цілісного майнового комплексу, які перебувають в оренді ДП “Кіровоградтепло”, потребують більшої уваги, особливо це стосується будівель і законсервованих котелень, – зазначив Олександр Мосін. – Якщо котлове, насосне обладнання належним чином підтримується у робочому стані, то самі приміщення – у вкрай плачевному: обсипалася штукатурка, вибито вікна, протікають дахи. Крім того, на підприємстві не працює система підготовки теплоносія, хоча кошти на закупівлю коагулянта регулярно списуються.
Обговорення звіту ДП “Кіровоградтепло” проходило досить емоційно. Одні депутати висловлювали незадоволення низькою якістю послуг тепловиків, великими втратами тепла, занедбаністю орендованого майна, відсутністю у керівництва підприємства чіткого плану технічної модернізації, користуванні найвищими тарифами в Кропивницькому при максимальних пільгових преференціях з боку міської влади. Логічним у цьому контексті було і запитання, чи не планує керівництво ДП “Кіровоградтепло” добровільно відмовитися від оренди та знову повернути підприємство у комунальну власність.
А от на думку інших представників депутатського корпусу, ДП “Кіровоградтепло” хоч і працює не ідеально, але ж і не потребує додаткових інвестицій з міського бюджету.
– ДП “Кіровоградтепло” є справжнім головним болем для міської влади, але без фінансових затрат з міської скарбниці, – зазначив секретар міської ради Андрій Табалов. – В даному випадку ми могли б радикально ставити питання співпраці з ним, якби бачили велику чергу потенційних інвесторів, готових працювати на цьому обладнанні. У даному випадку міська рада має проявити виваженість і послідовність у своїх діях. Спочатку необхідно вивчити і детально проаналізувати ситуацію на підприємстві, а потім приймати рішення.
Секретаря міської ради підтримав і міський голова Андрій Райкович. Він запропонував керівництву підприємства взяти до уваги усі зауваження, претензії, критику, які прозвучали у сесійній залі, вкласти їх вирішення у новітню програму модернізації підприємства і подати міській раді конкретний план дій з реалізації такої програми.
А наостанок депутати зійшлися на тому, щоб створити спеціальну депутатську комісію, яка за представництва усіх фракцій прискіпливо вивчить стан справ і визначить перспективи подальшої співпраці з ДП “Кіровоградтепло” перед початком нового опалювального сезону.
Допомога матері
Героя України
А далі, відповідно до порядку денного, були депутатські запити. Один з них оголосив представник фракції “Наш край” Олег Краснокутський. Зокрема, мова йшла про матеріальну допомогу матері загиблого Героя України Євгенія Тельнова на встановлення у її помешканні автономного опалення.
За його словами, у квартирі 81-річної жінки надзвичайно холодно, мережа централізованого теплопостачання застаріла і не забезпечує мінімальної комфортної температури.
– Маємо допомогти жінці, – наголосив Олег Краснокутський. – Адже вона віддала найдорожче, що у неї було, – свoгo сина.
Депутати підтримали запит.
Безпека
дорожнього руху
Ще одне із доволі значимих питань – це згода на учaсть у проектi Європейського інвестицiйного бaнку “Безпекa дорожнього руху в мiстaх Укрaїни” нa загальну суму вісім мільйонів євро.
– Проект є надзвичайно важливим для міста, – відзначив Андрій Райкович. – Його метою є зниження смертності, травматизму та аварійності на дорогах міста, поліпшення міської дорожньої інфраструктури, а сюди входять і магістралі руху громадського транспорту, і шляхопроводи, які ми плануємо капітально ремонтувати, і тротуари та інші об’єкти дорожнього господарства.
Відповідно до умов проекту, місто мaє можливiсть отримaти пiльговий кредит на вищезазанчуну суму під два відсотки рiчних нa тривалий перiод.
Рамкова угода про надання кредиту передбачає кредитування субпроектів у шести містах. Будуть брати участь Дніпро, Харків, Київ та Львів. Також Європейським інвестиційним банком розглядається можливість участі у проекті Кам’янець-Подільського та Кропивницького.
Залучатимемо
інвестиції
Із метою залучення в економіку міста іноземних інвестицій, ресурсів міжнародних фінансових організацій та донорів міжнародної технічної допомоги міська рада Кропивницького також затвердила програму формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу м. Кропивницького на 2018 – 2020 роки.
Програма реалізовуватиметься за такими напрямками, як розвиток міжнародного та міжрегіонального співробітництва, розвиток виставкової та зовнішньоекономічної діяльності; популяризація інвестиційного потенціалу міста, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та донорами міжнародної технічної допомоги, інформаційно-презентаційна й рекламно-іміджева діяльність.
Виконання програми дозволить укласти нові міжнародні договори у галузях економіки, торгівлі, захисту прав людини, екологічної безпеки, охорони здоров‘я, науки, освіти, культури, туризму, фізкультури і спорту та в інших сферах суспільного життя, зокрема до країн ЄС та забезпечити залучення коштів міжнародної технічної допомоги та фінансових ресурсів міжнародних фінансових організацій збільшити обсяги надходжень іноземних інвестицій в економіку міста; збільшити обсяги експорту продукції товаровиробників міста,, що дасть змогу зменшити навантаження на міський бюджет.
Загальна сума фінансування заходів з реалізації програми у 2018 – 2020 роках за рахунок коштів міського бюджету складе понад два мільйони гривень.
Зміни у депутатському корпусі
Андрій Райкович оприлюднив заяву депутaтa Богдaнa Товстогaнa, обраного за списками “Блоку Петра Порошенка”, який за власним бажанням склaв свої повновaження.
Його місце, ймовірно, зaйме наступний у списку кандидат – Iринa Ковaленко, директор ТОВ “Центрмедіаком” після виконання необхідних процедур територіаль- ною виборчою комісією.
Депутати розглянули й ряд інших потрібних для громади питань. Та не весь обсяг порядку денного вдалося охопити, зокрема питання регулювання земельних відносин. Їх розгляд перенесли на наступне сесійне засідання.
Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34265 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua