МЕНЮ


09:01

Вечір, тихо за вікном, тільки вогонь свічки мерехтить стриманим полум’ям, утворюючи своїм сяйвом паралельний до реальності простір, вихоплюючи з темряви кімнати жіночі обличчя і постаті, що сидять, занурившись у власні думки. Вишукане бильце ліжка, окраса сільської хати, викликає асоціації з дзеркалом чи дошкою старовинної ікони, повернутої зворотним боком до недавно звичної картини поминальної ночі старого патріархального побуту. Це сюжет твору живописної композиції народного художника України Михайла Надєждіна з колекції сучасного українського образотворчого мистецтва «Вогонь пам’яті», яку мали б презентувати публіці в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна в рамках мистецького проєкту «Виставка однієї картини», але обставини змушують нас працювати у віртуальному просторі. Ну що ж, спілкуємося в такій формі, адже вогонь пам’яті від того не стає слабшим.

переглядів: 360
12:06

Минулого тижня відбулось позачергове засідання сесії міської ради Кропивницького, на порядку денному якого був перерозподіл субвенції з державного бюджету. Депутати збільшили фінансування медицини та освіти. На охорону здоров’я спрямували 11,6 млн. грн, виділили додаткові кошти для лікування хворих на діабет – 5,6 млн. грн. Ще три субвенції у 20 млн. гривень спрямували на освіту.

переглядів: 422 / коментарі (1)
11:32

Головний державний санітарний лікар України підписав постанову щодо протидії поширенню COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках. Про це 28 квітня повідомили в управлінні торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради.

переглядів: 370
11:10

Пандемія повністю змінила життя всього світу, Кропивницький – не виняток. Про те, скільки коронавірус вже коштував місту, з чим зустрічаємо прогнозований пік захворюваності та зниження бюджетних надходжень, на що можемо розраховувати в плані муніципального розвитку з огляду на очевидні виклики, говорили з очільником обласного центру Андрієм РАЙКОВИЧЕМ.

переглядів: 427
10:44

Журналісти Міхал Потоцькі й Кароліна Баца-Погоржелска написали відмінну книгу “Чорне золото. Вугільні війни Донбасу”, яка вийшла друком у Польщі. Нижче – коротко про її зміст.

переглядів: 421
10:07

Чорнобиль… Символ горя і страждань. А це ж було звичайне містечко, яких багато в Україні. Весною воно ховалось у свіжій зелені, вишневому та яблуневому цвіті. Влітку тут любили відпочивати кияни. Їхали сюди, щоб набратися здоров’я, подихати цілющим повітрям, зібрати грибів, ягід, яких у місцевих лісах було чимало. Здавалося, що красу цього куточка українського Полісся ніщо й ніколи не затьмарить.

переглядів: 488
09:39

Кремлевская повестка дня 4-й мировой войны не ставит своей целью уничтожение ненавистных США, что можно было бы достичь только ценой взаимного самоубийства в ходе полномасштабной ядерной войны. Эта повестка пока значительно скромнее: максимальное расширение Русского Мира, распад блока НАТО, унижение и дискредитация США как гаранта безопасности Запада. Заключение новой “Ялты”, раздела мира на условиях, продиктованных Кремлем. В целом это реванш за поражение СССР в третьей мировой (холодной) войне, так же, как Вторая мировая война была для Гитлера попыткой реванша за поражение в Первой.

переглядів: 281
09:11

Щоб творити високе мистецтво, не обов’язково виходити з дому чи обирати якусь значну тему для композиції. Свого часу Олександр Осмьоркін говорив про те, що портрет часу можна показати й не малюючи червоноармійців. Погодьтеся, насправді потрібні лише олівець, папір або полотно чи картон та фарби і, звісно, бажання, щоб навколишній світ став простором творчості. Тож продовжуємо віртуальне ознайомлення з художньо-меморіальним музеєм Олександра Осмьоркіна, а саме з його колекцією сучасного українського образотворчого мистецтва.

переглядів: 439
« 1 2 3 4 5
pgt 0.45937 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua