МЕНЮ


15 липень 2019 - 14:26

Абетка безпеки


Шановні батьки! Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити протиправних дій.

Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі. Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.

Батькам з дітьми необхідно домовитись про такі моменти: завжди говорити, куди вони йдуть; вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватись на вулиці наодинці; нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків; не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу; не приймати дарунків у невідомих чи маловідомих людей без дозволу батьків; голосно кричати і, якщо є можливість, втікати, коли хтось має намір застосувати силу; розповідати навіть про те, у чому соромно зізнатися.

Шановні дорослі, у людних місцях, у транспорті, на ринках зберігайте свої речі у внутрішніх кишенях одягу, улітку гаманці чи мобільні телефони кладіть до кишень, які тісно прилягають до тулуба. Мобільні телефони носіть у кишенях, бажано таких, що закриваються ґудзиками або блискавкою, на крайній випадок у сумці.

При виході з дому беріть із собою ту суму грошей, яку ви маєте намір витратити. Намагайтесь при розрахунку всі гроші не діставати. Повертаючись додому увечері, за можливості, не ходіть поодинці, уникайте погано освітлених вулиць, скверів, глухих, безлюдних місць, лісопаркових зон, районів будівництв. Якщо на вас напав грабіжник і сили явно не на вашу користь, то краще віддати йому гаманець, сумку, не ризикуйте здоров'ям і життям. Якщо ви затримались допізна, то зверніться з проханням до близьких або знайомих зустріти вас та провести до будинку.

Будьте обережні і розбірливі в нових знайомствах, не сідайте до машини незнайомої людини. Щоб перешкодити злочинцеві затягти вас у машину, хапайтеся за будь-який предмет, який опинився поблизу: дерево, лава, велосипед — усе, що перешкодить йому зрушити вас з місця, і голосно кличте на допомогу. Люди звернуть на це увагу і зателефонують до поліції.

Якщо ви змушені скористатись послугами випадкової машини, щоб дістатися до вашого дому, намагайтеся запам'ятати номер автомобіля і повідомити його комусь із друзів або родичам по мобільному телефону так, щоб водій не чув. Не показуйте водієві таксі чи випадкового автомобіля, що у вас у гаманці значна сума грошей. Якщо вам здалося, що вас переслідує машина, оберніться та йдіть у протилежному напрямку. У такому випадку, щоб прослідувати за вами, водієві доведеться розвернутися. У цей час ви зможете вийти з поля зору переслідувача.

У темний час доби йдіть посередині тротуару, щоб знизити ризик раптового нападу та, у разі нападу, мати час оцінити ситуацію. Якщо вас пізно ввечері з будь-якої причини зупинили сторонні особи, не зупиняйтесь у темному місці, а намагайтесь дійти до найближчого ліхтаря, вітрини магазину або іншого освітленого місця. Вірогідно, що зловмисники в такій ситуації відмовляться від злочинних дій.

Не давайте можливості хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їхню адресу. Залишайтеся спокійними, об'єктивними та виваженими. Якщо вам часто доводиться повертатися додому пізно, то носіть у сумочці індивідуальні засоби захисту: балончик з газом або свисток — у скрутну хвилину врятувати може навіть він.

Якщо ви повертаєтесь додому пустою темною вулицею і помітили, що за вами довго йде незнайомець, різко поверніться у зворотній бік та спробуйте роздивитися людину. Це може значно послабити її агресивні дії та допоможе вам у подальшому впізнати цю особу. Зробіть усе можливе, щоб пропустити її вперед. Якщо не вийшло, то вдайте, що у вас під тим ліхтарем призначена зустріч із чоловіком, братом тощо. І доведіть це до відома підозрілої вам особи. Наприклад, голосно покличте людину: «Максиме, ще довго тебе чекати?» або собаку: «Мухтаре, до мене!»

Якщо на вас напали на вулиці, створюйте якомога більше шуму: кричіть, розбийте скло, вдарте по машині, що стоїть поряд, щоб спрацювала сигналізація.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36636 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua