МЕНЮ


13 листопад 2015 - 11:21

Африканська чума – на кордоні Кіровоградщини


На території Одеської та Миколаївської областей зафіксовано випадки захворювання свиней на африканську чуму. У зв’язку із цим на кордонах Кіровоградщини встановлено карантинні пости на в’їзді до тих населених пунктів, що межують із вищезазначеними регіонами. Зокрема, на кордоні Гайворонського району – поряд із селом Кам’яним Савранського району Одеської області, де виявлено випадки цієї небезпечної хвороби.

Про це повідомили на апаратній нараді в Кіровоградській облдержадміністрації.

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко зазначив: з огляду на те, що наша область є аграрною, поширення африканської чуми свиней матиме вкрай негативний вплив на економіку нашого краю, адже в такому випадку доведеться винищити поголів’я худоби на вражених територіях.

– Тому наше головне завдання нині – вжити невідкладних заходів, аби уникнути виникнення та подальшого поширення цієї небезпечної хвороби, – зазначив посадовець.

Окрім того, керівникам Гайворонського, Ульяновського, Голованівського, Добровеличківського, Вільшанського, Новоукраїнського та Бобринецького районів поставлено завдання провести перепис та облік усього поголів’я свійських свиней, а також диких кабанів у лісових угіддях посилити спостереження за ними. Власників свійських тварин та користувачів мисливськими угіддями буде зобов’язано невідкладно повідомляти до Державної служби ветеринарної медицини про кожен із випадків захворювання та загибелі свиней. На певний період заборонено торгувати свининою та іншими продуктами свинарства на ринках цих територій.

Як повідомив начальник головного управління ветеринарної медицини у Кіровоградській області Федір Першегуб, африканська чума – смертельно небезпечне захворювання для свійських та диких свиней. Воно передається через прямий контакт хворих тварин зі здоровими, механічно (транспортними засобами під час переміщення людей і тварин) тощо. Вакцини від захворювання немає. Якщо виявляється хвора особина, то знищують усе поголів’я тварин та спалюють їх. Це призводить до великих економічних збитків і навіть до того, що припиняється експорт термічно необробленого зерна. Зараз всі великі свинокомплекси області переведено на закритий режим роботи з високим ступенем захисту.

На даний час протиепідемічні комісії при державних адміністраціях вищезазначених районів заборонили продавати свиней та м’ясо свинини на ринках. У Гайвороні вдалося налагодити контроль за реалізацією свинини, тому зараз там вже дозволено торгувати нею. Також було зафіксовано значний потік свинини з Миколаївської області. Але завдяки пильності правоохоронців вдалося припинити його.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41296 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua