МЕНЮ


7 жовтень 2016 - 09:10

“Агро-Експо”: стрімкий злет за чотири роки


Три дні, з 29 вересня по перше жовтня, у Кропивницькому тривала наймасштабніша в Україні міжнародна агропромислова виставка “Агро-Експо-2016".
Це вже четвертий за ліком захід, який відтепер по праву вважається в Україні унікальним за своїм змістом, кількістю та географією учасників.
У відкритті виставки взяли участь міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, а також представники іноземних посольств, міжнародних делегацій та компаній – потенційних інвесторів в економіку нашої держави.
У рамках виставки відбувся Центральноукраїнський інвестиційний форум, де на панельних дискусіях учасники заходу мали змогу висловити власне бачення розвитку аграрної галузі України, підприємств машинобудування, переробки сільгосппродукції тощо, що дасть можливість визначити пріоритети розвитку національної економіки в умовах інтеграції України у світовий економічний простір.
Виставкові майданчики “Агро-Експо-2016" зайняли площу понад 90 000 квадратних метрів. Учасниками виставки стали понад 600 вітчизняних та іноземних компаній, які демонстрували найрізноманітнішу сільськогосподарську техніку, найсучасніші технології переробки та іншу продукцію. Потенційні покупці мали можливість не тільки ознайомитися з роботою зразків тракторів, комбайнів, сівалок та інших механізмів безпосередньо на полі, а й узяти участь у їх тест-драйві на спеціальному полігоні.
У нинішньому році вперше експозицію виставки розширили підприємства тваринницького напрямку – вони представили племінні породи тварин та птиці з фермерських господарств Кіровоградської та Київської областей. Для цього побудували павільйон розміром 200 квадратних метрів.
У рамках виставки відкрився також Всеукраїнський освітній ярмарок, де 25 вищих навчальних закладів з усіх регіонів продемонстрували всі напрямки підготовки спеціалістів різних професій не лише аграрної сфери, а й сільгоспмашинобудування, технологій переробки, ветеринарної медицини тощо.
Як зазначив один з натхненників та організаторів виставки голова наглядової ради компанії “Гідросила-груп” Павло Штутман, цьогоріч на заході побувало понад 16 тисяч відвідувачів. І з кожним роком інтерес до неї представників профільних компаній, аграріїв, промисловців, простих кропивничан та гостей міста лише зростає.
Навіть не можна порівняти обсяги представлених експонатів та учасників нинішнього року, з тією кількістю, що мала місце у попередні роки.
– Я пам’ятаю першу “Агро-Експо” чотири роки тому, – згадує кропивничанин Сергій, який цікавився технічними новинками. – Це небо і земля. Навіть погода нині вдалася на славу, щоб можна було повільно походжати між експонатами, спілкуватись із представниками різних регіонів України.
А 17-річну Олександру цікавили вищі навчальні заклади, де готують ветеринарів. Дівчина дізналася, що у Компаніївці є технікум ветеринарної медицини:
– Так це ж досить близько від дому. В наметі, де викладачі та студенти представляли свій заклад, мені розповіли про переваги навчання саме тут, а потім можна продовжити здобуття вищої освіти у Білоцерківському національному аграрному університеті. Я з дитинства мрію про професію ветеринара, але так мало знаю про неї. Тож було цікаво поспілкуватись із нинішніми студентами.
Отже, багато для кого з мешканців Кропивницького виставка “Агро-Експо” стала відкриттям. Вони висловлювали сподівання, що і наступні аналогічні заходи будуть не менш масштабними та змістовними за своїм наповненням. Особливе враження на кропивничан справив і Покровський ярмарок, детальніше про нього – на 12-й сторінці.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36104 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua