МЕНЮ


16 серпень 2016 - 10:38

Амброзія: небезпека для людей


Амброзія — злісний карантинний бур'ян. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна. Одна з найпоширеніших алергій — це алергія на амброзію. Амброзія — це бур'ян, який починає цвісти наприкінці серпня і закінчує свій процес з приходом перших холодів. Однак небезпечна не сама амброзія, а лише її пилок. Саме пилок викликає сильну алергічну реакцію в людини при контакті з даним алергеном. Від пилку амброзії з'являється риніт (нежить), свербіж у носоглотці і в горлі, чхання, набряк піднебіння, свербіж в очах.
Необхідно негайно починати процес лікування при появі даних симптомів, бо це може перейти в більш складні хвороби, такі як бронхіальна астма, набряк Квінке та бронхіт. Лікування алергії на амброзію слід починати з прийому антигістамінних препаратів і ліків, що зміцнюють імунну систему в цілому.
Звичайно ж, насамперед обмежте контакт з алергеном. Зачиніть вікна та двері. Проведіть вологе прибирання в приміщенні, увімкніть або встановіть охолоджувальні прилади. Наприклад, кондиціонери або спліт-системи. Уникайте прогулянок на вулиці в період цвітіння амброзії.
Для полегшення запалення або сльозотечі з очних яблук використовуйте краплі для очей. Для лікування алергічного риніту (нежиті), викликаного пилком амброзії, можна капати в ніс будь назальні краплі, при цьому акуратно дотримуйтеся дозування.
Науково доведено, що будь-який стрес, хвилювання і безсоння тільки посилюють симптоми алергії. Тому намагайтеся більше спати і відпочивати. Намагайтеся уникати під час алергії на амброзію контактів з тваринами. Вони є переносником всіляких мікробів і кліщів.

Запобіжні заходи
1. Не торкайтесь до листя амброзії оголеними руками!
2. Не дозволяйте дітям зривати листя амброзії чи бавитись ним улітку.
3. Попереджайте про небезпечну рослину дітей.
4. При першій появі цих бур’янів на ваших ділянках безжально знищуйте їх, дотримуючись правил особистого захисту.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34948 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua